Boston oslavuje, vo Vancouvri horia autá

Po skončení stredajšieho rozhodujúceho siedmeho finálového zápasu o hokejový Stanley Cup vo Vancouvri u zavládla v uliciach Bostonu obrovská radosť nielen domácich fanúšikov hokeja. Ulice zaplavili tisíce nadšených Bostončanov a polícia mala pokyny privrieť oči nad priestupkami, pokiaľ nedôjde k násilným činom.

16.06.2011 07:42
Vancouver nepokoje Foto: ,
Nepokoje vo Vancouvri.
2

„Je to najlepšie mesto na svete, Boston je najlepším športovým mestom na svete,“ tešil sa 53-ročný Bob Haye.

Väčšina ľudí sledovala zápas v miestnych baroch a reštauráciách. Takmer dvadsaťtisíc sa ich zišlo priamo v bostonskom stánku Bruins v TD Garden. Faktom je, že v posledných siedmich rokoch sa v Bostone odohralo niekoľko športových osláv, o ktoré sa postarali basketbalisti Bostonu Celtics, bejzbalisti Bostonu Red Sox a americkí futbalisti New England Patriots. Výsledkom boli traja mŕtvi a divoký vandalizmus.

Fanúšikovia sa tešia na prílet svojich hokejových hrdinov a starosta Thomas Menino už plánuje slávnostnú jazdu hokejistov mestom. Termín ešte neprezradil.

Spravodajstvo z Vancouvru

Zatiaľ čo v Bostone sa oslavovalo, vo Vancouveri sa rozhoreli podpálené autá a smetné koše a rozbité fľaše lietali do veľkoplošných obrazoviek. Frustrácia kanadských fanúšikov bola obrovská.

„Je to zlé,“ krútil hlavou kapitán miestnych Canucks Henrik Sedin. „Mesto aj provincia je príliš hrdá na nás a na tento tím. Teraz je to veľmi zlé.“ Policajti zatkli mnoho ľudí, bližšie počty neboli zverejnené.

Nepokoje fanúšikov

„Je to obrovské sklamanie pre nás všetkých čo sme toho svedkami,“ skonštatovala policajná dôstojníčka Jana McGuinessová. Podľa pamätníkov situácia v meste pripomína podobné erupcie beznádeje, ktoré sa tu odohrali v roku 1994 po finálovej prehre Vancouveru v siedmom zápase s New Yorkom Rangers.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba