Hossa sa s Atlantou nedohodol, odíde preč

23.02.2008 07:48
Marián Hossa
Hrdina Marián Hossa. Autor:

Generálny manažér Atlanty Thrashers Don Waddell sa nedohodol so slovenským útočníkom Mariánom Hossom na novej zmluve, a tak začal pracovať na druhej možnosti - jeho výmene do iného klubu. O rodáka zo Starej Ľubovne je pritom na zámorskom trhu obrovský záujem.

O služby 29-ročného pravého krídelníka sa už dlhšie zaujímajú v San Jose, Detroite či Montreale, kde mu dokonca už začali pripravovať výstroj. Prestupové obdobie sa končí v utorok a dôležitým faktorom, či a kam vlastne Hossa prestúpi, bude pohyb ostatných „veľkých rýb“ na trhu. Ide hlavne o osobu kapitána Toronta Maple Leafs Matsa Sundina, o ktorého je obdobne veľký záujem. Švéd sa ešete nerozhodol či v jednom z najslávnejších klubov histórie ligy zostane alebo skúsi šťastie inde.

V každom prípade v súvislosti s Hossom začali padať už i mená, ktoré by ho v Atlante mohli nahradiť. Boston vraj ponúkol Phila Kessela a Marka Stuarta, San Jose by sa dokonca vzdalo dlhoročného kapitána a ikony klubu Patricka Marleaua a dokonca sa hovorí i o slovenskej výmene – Hossa za Meszároša.

Či sa tak nakoniec stane sa dozvieme v najbližších dňoch. Ak však Marián Hossa z Atlanty odíde, istotne ho bude čakať klub, ktorý má tie najvyššie ambíce a bude sa i za pomoci slovenského hokejistu snažiť získať Stanley Cup.

Kto to však bude?

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku