Slováci dali v NHL o sebe vedieť. Tešili sa Fehérváry aj Halák

Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry z Washingtonu strelil víťazný gól v nočnom zápase NHL na ľade Columbusu. Svojím druhým presným zásahom v sezóne prispel k triumfu 6:2.

06.01.2023 06:53 , aktualizované: 08:36
Capitals Blue Jackets Hockey Foto: ,
Martin Fehérváry v súboji na ľade Columbusu s Coleom Sillingerom.

Z víťazstva sa tešil aj brankár New Yorku Rangers Jaroslav Halák, ktorý k triumfu na ľade Montrealu 4:1 prispel 17 zákrokmi. Útočník New Jersey Tomáš Tatar zaznamenal asistenciu v treťom zápase po sebe, no jeho tím podľahol doma St. Louis 3:5.

Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici Capitals s Alexandrom Alexejevom a na ľade strávil 19:06. Jeho gólový moment prišiel v 38. minúte, keď v predbránkovom priestore tečoval strelu Dylana Stromea.

Svoje mužstvo tým poslal do vedenia 3:2, ktoré v ďalšom priebehu zápasu navýšilo tromi gólmi. Slovenský obranca si okrem druhého gólu a piateho kanadského bodu v sezóne pripísal aj dve trestné minúty.

Zostrih zápasu Columbus vs. Washington.

Jaroslav Halák dostal po jednozápasovej odmlke opäť príležitosť v bránke Rangers. Na triumf nad Montrealom 4:1, ku ktorému prispel 32 zákrokmi, nadviazal svojím tretím víťazstvom po sebe a štvrtým v sezóne.

V drese zdolaných Canadiens nebodoval Halákov krajan Juraj Slafkovský, ktorý nastúpil na krídle druhej formácie. Na ľade strávil 13:23 minút a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jeden hit. Pre Montreal to bola siedma prehra po sebe.

Zostrih zápasu Montreal vs. NY Rangers.

Útočník Tomáš Tatar si pripísal asistenciu vo všetkých troch januárových zápasoch. Túto sériu si predĺžil v 29. minúte stretnutia so St. Louis, keď Jack Hughes svojím druhým gólom v zápase upravil na priebežných 2:1.

Zostrih zápasu New Jersey vs. St. Louis.

Devils napokon nádejný náskok neudržali a prehrali 3:5. Tatar v zápase odohral 17:56 a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod. Na bránku vyslal 7 striel, v zápase bol aktívnejší iba Hughes (9). Tatar má po 38 odohratých na konte 24 bodov za 9 gólov a 15 asistencií. S 21 plusovými bodmi je spoločne s obrancom Jonasom Siegenthalerom najlepší z tímu.

NHL – sumáre:
Carolina Hurricanes – Nashville Predators 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly: 8. Šťastný (Pesce, Teräväinen), 21. Skeji (Pesce, Nečas), 30. Staal (Fast, Martinook) – 11. Forsberg (Pärssinen, Josi), 23. Ekholm (Pärssinen), 32. Glass (Granlund, Carrier), 47. Jankowski (Johansen, Duchene), 60. Sissons. Brankári: Kočetkov – Saros, strely na bránku: 67:25

Columbus Blue Jackets – Washington Capitals 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Góly: 6. Gaudreau (Bemström), 33. Bayreuther (Boqvist, Bemström) – 22. Oshie (Jensen, Orlov), 32. Aube-Kubel, 38. FEHÉRVÁRY (Strome, Alexejev), 39. Hathaway (Mantha, Protas), 47. Oshie (Strome, Kuznecov), 54. Ovečkin (Strome, Kuznecov). Brankári: Merzlikinš – Kuemper, strely na bránku: 27:37

Montreal Canadiens – New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 55. Armia (Xhekaj, Evans) – 28. Kreider, 33. Schneider (Panarin, Kravcov), 34. Chytil (Lindgren, Vesey), 59. Chytil (Fox, Miller). Brankári: Allen – HALÁK, strely na bránku: 18:31

New Jersey Devils – St. Louis Blues 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 24. Hughes (Severson, Haula), 29. Hughes (TATAR), 53. Hischier (Hamilton, Bratt) – 12. Kyrou (Bučnevič, Thomas), 37. Barbašev (Saad, Faulk), 43. Saad (Barbašev, Acciari), 50. Thomas (Schenn, Bučnevič), 60. Thomas (Bučnevič). Brankári: Schmid – Binnington, strely na bránku: 39:19

Philadelphia Flyers – Arizona Coyotes 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)
Góly: 21. Konecny (DeAngelo, Frost), 25. Farabee (Frost, Konecny), 29. Allison (Laughton, Hayes), 32. Provorov (Hayes, York), 34. Hayes (Konecny, Frost), 56. Van Riemsdyk (Tippett, Frost) – 14. Carcone (Hayton), 22. Ritchie (Hayton, Schmaltz). Brankári: Hart – Vejmelka, strely na bránku: 34:23

Toronto Maple Leafs – Seattle Kraken 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)
Góly: 31. Tavares (Marner, Matthews) – 28. Tolvanen (Dunn, McCann), 32. Dunn, 34. McCann (Schwartz, Dunn), 38. Beniers (Eberle, Burakovsky), 43. Wennberg (Gourde, Tanev). Brankári: Murray – Jones, strely na bránku: 27:26

Edmonton Oilers – New York Islanders 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
góly: 10. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 19. Yamamoto (McDavid), 29. Holloway (McLeod, Broberg), 36. Hyman (Draisaitl, Nugent-Hopkins) – 25. Barzal (Bailey, Cizikas), 40. Clutterbuck (Mayfield). Brankári: Campbell – Sorokin, strely na bránku: 38:22

Vancouver Canucks – Colorado Avalanche 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 34. Kuzmenko (Michejev, Ekman-Larsson), 36. Kuzmenko (Pettersson, Bear), 36. Boeser (Horvat), 59. Miller (Pettersson, Ekman-Larsson) – 19. Rantanen (Makar, Lehkonen), 22. Girard (Englund, Newhook). Brankári: Delia – Georgijev, strely na bránku: 43:31

Vegas Golden Knights – Pittsburgh Penguins 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Kessel (Cotter, Karlsson), 6. Eichel (Roy, Smith), 12. Stephenson (Stone, Eichel), 40. Stone (McNabb, Eichel), 53. Cotter (Kessel, Karlsson) – 45. Smith (Guentzel, Crosby), 59. Crosby (Rakell, Guentzel). Brankári: Hill – DeSmith, strely na bránku: 31:40

Los Angeles Kings – Boston Bruins 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly: 17. Danault (Iafallo, Anderson), 32. Durzi (Roy, Kopitar) – 27. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 29. Marchand (McAvoy), 51. Frederic (Carlo), 52. Frederic (Foligno, Coyle), 58. Pastrňák. Brankári: Copley – Swayman, strely na bránku: 29:22

Slováci v akcii:
Martin Fehérváry (Washington) 19:06 1 0 1 0 3 2
Tomáš Tatar (New Jersey) 17:56 0 1 1 1 7 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 13:23 0 0 0 –1 0 0

Jaroslav Halák (NY Rangers) 59:46 17/18 94,4

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #NHL #Jaroslav Halák #Martin Fehérváry