Montrealu nestačilo vedenie 4:0. Slafkovský bol terčom tvrdého zákroku

Hokejisti Montrealu prehrali v prestrelke na ľade Vancouvru 6:7 po predĺžení napriek tomu, že po prvej tretine viedli 4:0.

06.12.2022 06:50 , aktualizované: 09:56
Juraj Slafkovský Foto: ,
Otrasený Juraj Slafkovský v zápase proti Vancouvru.
debata (2)

Juraj Slafkovský nebodoval, v 10. minúte ho poslal tvrdo na mantinel Luke Schenn, ktorý dostal dvojminútový trest. Otrasený Slovák sa ťažko zviechal z ľadu a pomstiť sa ho snažil jeho spoluhráč a kamarát Arber Xhekaj.

Draftová jednotka v zápase pokračovala a odohrala 14:36 minút.

Osemnásťročný útočník si do štatistík pripísal plusový bod a dva hity.

Montreal viedol po prvej prestávke 4:0, no Canucks sa podaril obrat a v 49. minúte už viedli 5:4.

Montreal sa ešte dokázal pozviechať, znovu ísť do vedenia, ale o triumfe domácich rozhodol po trinástich sekundách predĺženia Elias Pettersson.

Tréner Canadiens Martin St. Louis bol vzhľadom na vývoj zápasu nakoniec rád aj za získaný bod:

„Keď zoberieme do úvahy emocionálnu horskú dráhu, ktorou sme si v tomto zápase prešli, a ako sme to zvládli, som na chlapcov hrdý.“

Rekordná víťazná séria Bostonu na domácom ľade od začiatku sezóny sa skončila na čísle štrnásť.

Bruins o ňu prišli v noci na utorok, keď prehrali v TD Garden s Vegas 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch, v piatej sérii rozhodol Reilly Smith.

Boston sa aj napriek zisku iba jedného bodu posunul na čelo Východnej konferencie, keď o skóre predbehol New Jersey Tomáša Tatara. Bruins majú 41 bodov, čo je aktuálne najviac spomedzi všetkých tímov v NHL. Hokejisti Vegas sú lídri na západe.

Dvoma gólmi prispel k výhre hostí 23-ročný nováčik Paul Cotter. Diváci Bostonu privítali potleskom v TD Garden bývalého trénera Brucea Cassidyho, ktorý po šiestich sezónach na striedačke Bruins trénuje tím z Nevady. Na konci úvodnej tretiny premietli 57-ročnému koučovi krátke video s poďakovaním.

„Je to naozaj pekné gesto zo strany organizácie Bruins. Vážim si to. Celý čas som hovoril, že si ich nesmierne vážim. Som im vďačný, že to urobili,“ povedal po zápase tréner Vegas Golden Knights.

Slovenský útočník Adam Ružička sa tešil z výhry Calgary nad Arizonou 3:2, hostia prehrali piaty duel po sebe.

Dvadsaťtriročný Ružička sa predstavil v treťom útoku a odohral 14:34 minúty. Do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, tri bodyčeky a jeden mínusový bod.

O triumfe Calgary rozhodol trojbodový Nazem Kadri, ktorý pridal ku dvom asistenciám v 56. minúte víťazný gól.

„Cítil som, že som mal v posledných zápasoch niekoľko skvelých príležitostí a bolo len otázkou času, kedy to príde,“ uviedol pre nhl.com Kadri.

Washington vyhral na ľade Edmontonu 3:2, slovenský obranca hostí Martin Fehérváry nehral pre zranenie v hornej časti tela. Washington zvíťazil na ihrisku súpera iba druhýkrát z uplynulých desiatich zápasov. Výhru Capitals, ktoré vyslalo na brankára Stuarta Skinnera 50 striel, zariadil v 48. minúte center štvrtého útoku Nic Dowd.

„Myslím si, že ak na vás mieri niekoľko striel hneď v úvode zápasu, posilní vás to a zdvihne vám to sebavedomie. Súper sa dostal do presilovky, ja som v nej chytil viacero striel, od toho sa odrazíte,“ povedal brankár „olejárov“ Skinner, ktorý zlikvidoval už v úvodnej tretine 23 pokusov súpera.

Brankár Jaroslav Halák kryl chrbát Igorovi Šesťorkinovi, ktorý doviedol New York Rangers k triumfu nad St. Louis Blues 6:4. „Bluesmanom“ sa podarilo až trikrát zmazať manko. Domáci zlomili duel troma gólmi v tretej tretine. Víťazný zaznamenal v 49. minúte tečom Alexis Lafreniere.

„Nie sme sebavedomý tím. Musíme pracovať na tom, aby sme sa z toho dostali. Nemôžeme hrať neisto a utiahnuto. Musíme sa uvoľniť. Dve tretiny sa nám to darilo, ale v tretej už nie,“ povedal tréner Blues Craig Berube.

Útočník Rangers Chris Kreider bodoval v desiatom domácom stretnutí po sebe. O dva zápasy dlhšiu sériu ťahá v NHL iba útočník Dallasu Jason Robertson.

NHL – sumáre:

Boston Bruins – Vegas Golden Knights 3:4 pp a sn (0:2, 2:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 34. Marchand (Bergeron, Carlo), 40. Pastrňák (MacAvoy, Lindholm), 44. Hall (Marchand) – 2. Cotter (W. Karlsson, Theodore), 6. Marchessault, 21. Cotter (Stone, Theodore), rozhodujúci sam. nájazd: Smith. Brankári: Swayman – Thompson, strely na bránku: 43:24, 17.850 divákov.

New York Rangers – St. Louis Blues 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)
Góly: 18. Schneider (Gauthier), 20. Fox (Panarin, Trocheck), 22. Trocheck (Panarin, Trouba), 45. Miller (Lafreniere), 49. Lafreniere (Zibanejad), 55. Kreider – 19. Bučnevič (Leddy, Thomas), 21. Tarasenko, 32. Kyrou (Faulk, Barbašev), 33. O'Reilly (B. Schenn, Kyrou). Brankári: Šesťorkin – Binnington, strely na bránku: 24:29, 16.682 divákov.

Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Góly: 8. Sanheim (Laughton, MacEwen), 19. Laczynski (Farabee, Brown), 24. DeAngelo (Frost, Hayes), 50. Tippett (Laughton, Provorov), 59. Konecny (Hayes, Sanheim) – 4. Newhook (Makar, MacKinnon), 58. Rantanen (Johnson), 59. Newhook (Compher, D. Toews). Brankári: Hart – Georgijev, strely na bránku: 34:32, 18.361 divákov.

Edmonton Oilers – Washington Capitals 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 22. Kulak (Nugent-Hopkins), 36. McDavid – 28. Eller (Milano), 37. Oshie (D. Strome, Kuznecov), 48. Dowd (Protas). Brankári: Skinner – Lindgred, 30:50, 17.264 divákov.

Calgary Flames – Arizona Coyotes 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Dube (Tanev, Kadri), 18. Lindholm (Kadri, Huberdeau), 56. Kadri (Toffoli, Huberdeau) – 34. Gostisbehere (Maccelli, Chychrun), 46. Chychrun (Keller, Gostisbehere). Brankári: Vladař – Vejmelka, strely na bránku: 27:20, 16.899 divákov.

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens 7:6 po predĺžení (0:4, 2:0, 4:2)
Góly: 37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes), 61. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. Anderson. Brankári: Martin (17. Delia) – Montembeault, strely na bránku: 32:25, 18.420 divákov**