Senzačný gól Tatara z voleja, New Jersey s výhrou. Klub vyrovnal rekord

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne NHL a prispel ním k víťazstvu New Jersey Devils nad Edmontonom Oilers 5:2.

22.11.2022 06:49
Tomáš Tatar. Foto:
Tomáš Tatar sa teší z gólu do bránky Edmontonu, ktorým zvyšoval vo víťaznom súboji na 4:2.

New Jersey vďaka tomu natiahlo víťaznú sériu už na trinásť zápasov, čím vyrovnalo vlastný rekord. Tatar sa opäť predstavil v prvom útoku „diablov“, celkovo odohral 14:10 min a do štatistík si pripísal aj dve strely na bránku, dva plusové body a jeden bodyček.

Jeho gólový moment prišiel v 48. minúte, keď upravil na 4:2. Tridsaťjedenročný kridelník sa presadil po rýchlom prechode do útoku, keď si v strednom pásme prebral puk od Dawsona Merceraa a vystrelil.

Brankár Stuart Skinner síce jeho pokus vyrazil, ale slovenský útočník si našiel odrazený puk vo vzduchu, rukou si ho hodil na hokejku a z voleja rozvlnil sieť. V devätnástom zápase sezóny to bol jeho dvanásty bod (4+8). Potrite si Tatarov kúsok:

Devils vyrovnali trinástym triumfom v sérii svoj klubový rekord z prelomu februára a marca 2001 a môžu ho zlomiť už v noci na štvrtok proti Torontu. Celkový rekord NHL drží Pittsburgh, ktorý vyhral v marci a apríli 1993 17 duelov po sebe.

Zostrih zápasu New Jersey vs. Edmonton.

Víťaznú sériu natiahol na sedem zápasov Boston, ktorý triumfoval na ľade Tampy Bay 5:3 a domácim ukončil ich šnúru štyroch výhier po sebe. V drese Lightning odohral 17 minút obranca Erik Černák, ktorý zaznamenal aj päť bodyčekov, jeden blok, dve trestné minúty a „mínusku“.

Kapitán Bostonu Patrice Bergeron si pripísal jednu asistenciu a pokoril tak métu 1000 bodov v základnej časti NHL. V 1235 dueloch má na konte 409 gólov a 591 asistencií. Bruins sú na čele Východnej konferencie o dva body pred Devils.

Zostrih zápasu Tampa Bay vs. Boston.

Z výhry sa tešil Adam Ružička, ktorý odohral necelých 12 minút v zápase Calgary na ľade Philadelphie (5:2) a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, bodyček a blok. Blake Coleman sa na výhre podieľal gólom a dvoma asistenciami.

Zostrih zápasu Philadelphia vs. Calgary.

Flyers prehrali siedmy duel po sebe. Winnipeg viedol doma na Carolinou v 55. minúte 3:0, no dva body si nakoniec zabezpečil až v predĺžení. Hostia dokázali v závere vyrovnať aj vďaka trom asistenciám Sebastiana Aha, no v 63. minúte rozhodol o triumfe Jets Johs Morrisey.

St. Louis vyhralo doma nad Anaheimom 3:1 vďaka dvom gólom zo záverečnej päťminútovky a víťaznú sériu natiahlo na sedem duelov. V drese hostí chýbal slovenský útočník Pavol Regenda, ktorý bol zdravý náhradník. Ducks prehrali tretí duel po sebe.

Slafkovský NHL Čítajte viac Konečne lepší spoluhráči! Slafkovský trénoval v elitných útokoch

San Jose vyhralo nad Ottawou 5:1, keď sa v jeho drese presadilo päť rôznych strelcov. Vegas triumfovalo na ľade Vancouveru 5:4 a na čele Západnej konferencie má šesťbodový náskok pred Dallasom, ten však odohral o zápas menej. Stars prehrali v noci na domácom ľade s Coloradom 2:3 po nájazdoch.

V drese hostí strelil jeden gól Makar, ktorý tak dosiahol 200 bodov v základnej časti súťaže vo svojom 195. zápase, najrýchlejšie spomedzi všetkých obrancov NHL v histórii. Colorado zaznamenalo tretiu výhru po sebe.

NHL-sumáre:
New Jersey Devils – Edmonton Oilers 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 3. Bratt (Hischier, Hughes), 26. Mercer (Hischier), 29. Severson (Bratt, Hughes), 48. TATAR (Mercer, Hischier), 55. Šarangovič (Zetterlund) – 14. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 45. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Ceci). Brankári: Vaněček – Skinner, strely na bránku: 28:30.

Philadelphia Flyers – Calgary Flames 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 15. Laczynski (Hayes, Cates), 49. Farabee – 5. Huberdeau (Coleman), 14. Dube (Coleman, Weegar), 24. Andersson (Hanifin, Mangiapane), 59. Coleman, 60. Lewis (Tanev, Lucic). Brankári: Hart – Markström, strely na bránku: 25:30.

Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Góly: 10. Paul (Stamkos, Killorn), 45. Balcers, 51. Paul (Hedman, Maroon) – 16. Krejčí (McAvoy, Grzelcyk), 26. Foligno (Zacha, Krejčí), 26. Coyle (Frederic, Hall), 36. Marchand (DeBrusk, Bergeron), 44. Pastrňák (DeBrusk, McAvoy). Brankári: Vasilevskij – Ullmark, strely na bránku: 35:39.

Toronto Maple Leafs – New York Islanders 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 25. Tavares (Nylander, Marner), 35. Matthews (Liljegren, Sandin) – 16. Dobson (Aho, Barzal), 58. Bailey, 62. Beauvillier (Nelson, Dobson). Brankári: Kallgren – Sorokin, strely na bránku: 32:24.

Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)
Góly: 19. Dubois (Wheeler, Perfetti), 27. Eyssimont (Gustafsson, Harkins), 44. Morrissey (Wheeler, Dubois), 63. Morrissey (Dubois) – 56. Slavin (Svečnikov, Aho), 57. Svečnikov (Burns, Aho), 60. Nečas (Jarvis, Aho). Brankári: Rittich – Kočetkov, strely na bránku: 23:27.

Nashville Predators – Arizona Coyotes 4:3 pp a sn (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 8. Granlund (Forsberg, Josi), 42. Josi (Johansen, Granlund), 42. Duchene (Sissons), rozh. nájazd Glass – 29. Crouse (Bjugstad, Maccelli), 36. Bjugstad (Ritchie, Moser), 54. Bjugstad. Brankári: Saros – Ingram, strely na bránku: 45:27.

St. Louis Blues – Anaheim Ducks 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 1. Acciari (Schenn), 56. Faulk (Thomas, Kyrou), 60. Acciari (Bučnevič) – 20. Fowler (Lundeström). Brankári: Binnington – Gibson, strely na bránku: 27:28.

Dallas Stars – Colorado Avalanche 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Robertson (Dellandrea), 60. Robertson (Hintz, Miller) – 11. Makar (Rantanen, Lehkonen), 43. Newhook (Rodrigues, Englund), rozh. nájazd Rantanen. Brankári: Oettinger – Georgijev, strely na bránku: 24:35.

San Jose Sharks – Ottawa Senators 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Góly: 7. Gregor (Kunin, Benning), 22. Meier (Karlsson), 25. Nieto (Benning, Barabanov), 36. Hertl (Couture, Karlsson), 60. Couture (Megna, Kunin) – 14. Stützle (Tkachuk). Brankári: Kahkonen – Talbot (25. Forsberg), strely na bránku: 31:38.

Vancouver Canucks – Vegas Golden Knights 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)
Góly: 32. Kuzmenko (Boeser, Hughes), 42. Horvat (Miller, Stillman), 46. Schenn (Hughes, Lazar), 47. Pettersson (Michejev, Kuzmenko) – 35. Stone (Eichel, Martinez), 36. Carrier (Eichel, Pietrangelo), 47. Carrier (Martinez, Pietrangelo), 49. Smith (Marchessault), 55. Pietrangelo (Stone, Stephenson). Brankári: Demko – Thompson, strely na bránku: 29:38.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 14:10 1 0 1 +2 2 0
Adam Ružička (Calgary) 11:38 0 0 0 0 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 17:00 0 0 0 –1 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Veľká slávnosť. Chicago vyradilo Hossovu 81 Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Udalosť sledovala zaplnená aréna pred zápasom...
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #New Jersey Devils