Hviezda zápasu! Tatar je rozbehnutý, gólom natiahol sériu

Druhý gól, ďalšie víťazstvo. Tomáš Tatar je na začiatku novej sezóny NHL vo forme.

11.11.2022 06:16
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar oslavuje gól v zápase s Ottawou.

Slovenský útočník otvoril skóre v zápase New Jersey s Ottawou. Prispel tak k triumfu Devils 4:3 po predĺžení.

Pre slovenskú stálicu v zámorskej profilige to bol už šiesty zápas v rade, v ktorom bodoval. Popri dvoch presných zásahoch má na konte aj sedem asistencií.

Zostrih zo zápasu New Jersey - Ottawa.

Tatara vyhlásili po dramatickom súboji za tretiu hviezdu. Na ľade strávil necelých pätnásť minút, brankára Antona Forsberga ohrozil štyrmi strelami.

“Tomáš Tatar sa dočkal zaslúženého gólu,” povedal komentátor duelu Bill Spaulding. Slovenský krídelník je oporou Devils, jeho výkony odborníci chvália, ale chýbalo mu viac presných zásahov.

Tatar si bodovou sériou v šiestich zápasoch vyrovnal kariérne maximum, ktoré dosiahol predtým aj v drese Montrealu v sezóne 2019–2020 a v službách Detroitu (2014–2015).

Slafko Golonka Čítajte viac Legendárny Golonka: Pri Slafkovskom sa bojím jedinej veci

Súboj rozhodol v piatej minúte predĺženia svojim druhým gólom v zápase v presilovke Nico Hischier. New Jersey zvíťazilo ôsmykrát v sérii a má tretiu najlepšiu bilanciu v lige.

Aj vďaka produktivite Slováka sa Devils vydaril vstup do ročníka. Vo Východnej konferencii im patrí druhá priečka – len dva body za vedúcim Bostonom.

Zo Slovákov sa v noci na piatok predstavil ešte útočník Adam Ružička, no Calgary prehralo s Bostonom 1:3.

Zostrih zo zápasu Boston - Calgary.

NHL – výsledky:
Buffalo – Vegas 4:7, Columbus – Philadelphia 5:2, New Jersey – Ottawa 4:3 pp, Carolina – Edmonton 7:2, Boston – Calgary 3:1, Detroit – New York Rangers 2:8, New York Islanders – Arizona 0:2, St. Louis – San Jose 5:3, Colorado – Nashville 5:3, Los Angeles – Chicago 2:1 pp.

Hráči NHL, ktorí mali po 500. zápase najviac bodov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Denis Savard. Dátum 500. zápasu: 26....