Hokejisti Montrealu prehrali v nočnom zápase NHL na ľade Minnesoty 1:4.

02.11.2022 05:03 , aktualizované: 06:52
Juraj Slafkovský Foto: ,
Juraj Slafkovský v zápase proti Minnesote.

Slovenský útočník Canadiens Juraj Slafkovský odohral 12:26 min, pripísal si dve trestné minúty, jeden bodyček a jednu zblokovanú strelu, v presilovkách strávil na ľade necelú minútu.

Rozhodujúcou fázou zápasu bola druhá tretina, keď strelili domáci hráči tri góly. Autorom dvoch bol ruský krídelník Kirill Kaprizov.

Slafkovský sa predstavil vo štvrtom útoku s Remom Pitlickom a Jakeom Evansom.

V závere zápasu ho poslal pri striedačke na mantinel Rakúšan Marco Rossi, draftová jednotka zostala chvíľu na ľade v bolestiach. Domáci útočník trest nedostal. Pozrite si videá:

Košického rodáka sa snažili pomstiť spoluhráči a Canadiens za to pykali vylúčením.

„Myslím si, že je to trochu nebezpečné miesto, trochu ďalej od mantinelu. Viem, že Slaf sa cíti dobre. Od chlapcov to bolo dobré, že tam šli a pomohli mu,“ vyjadril sa k situácii kapitán Montrealu Nick Suzuki.

„Slafkovský bol na konci svojho striedania. Niekedy je lepšie chrániť sa. Musel by som sa pozrieť z rôznych pohľadov, či to bolo nebezpečné, alebo nie. Nejde o ľahkú ligu,“ povedal po zápase tréner Martin St. Louis.

„Musíte byť v strehu až do konca. Je to tu rýchle a veľa chlapcov si chce udržať pozíciu v lige. Snažia sa robiť pre to všetko, zapôsobiť zakaždým, keď sú na ľade. Nemali by ste poľaviť v ostražitosti, pretože vás môžu nachytať,“ upozornil kouč.

Juraj Slafkovský, Steven Fogarty, Marc-Andre Fleury Čítajte viac Toto mohlo dopadnúť zle. Slafkovský skosil hviezdneho brankára

Na sociálnych sieťach porovnali parametre oboch hráčov. Zatiaľ čo Slafkovský má pri výške 192 cm 108 kg, Rossi meria len 175 cm a jeho váha je 84 kg.

„Je náročné pohnúť ním. Bol na konci svojho striedania, unavený. Nemal rovnakú silu,“ doplnil St. Louis na adresu Slafkovského.

„Veríme tomu, čo robíme. V minulých zápasoch sme ukázali, že viem ísť za víťazstvom. Dnes sme jednoducho zaostali za súperom. Na dnešnom zápase sa mi nepáči jediná vec a to je výsledok, pretože sme spravili veľa dobrých vecí,“ uviedol tréner Canadiens Martin St. Louis.

Rukavice po spomínanom momente zhodili spoluhráč draftovej jednotky Evans a Mason Shaw.

Do potýčky sa dostal i Arber Xhekaj:

Journal de Montreal informoval, že Slafkovský neutrpel zranenie. „To je pozitívny aspekt. Slovák sa s novinármi nestretol, ale videli sme ho na chodbe. Na tvári mal rovnaký úsmev ako obvykle,“ píše kanadský web.

Hráči Canadiens najbližšie nastúpia v noci na piatok o 1.00 SEČ na ľade Winnipegu.

Juraj Slafkovský v zápase proti Minnesote Fotogaléria - 4 fotky Všetky fotky
 Juraj Slafkovský v súboji so Samom Steelom z...

V utorkových zápasoch sa zo Slovákov presadil Tomáš Tatar, ktorý asistoval pri góle Jacka Hughesa. Ten spečatil výhru New Jersey 5:2 na ľade Vancouvru do prázdnej bránky.

Pre Tatara to bol štvrtý kanadský bod v sezóne a po 10 zápasoch má bilanciu 1 gól a 3 asistencie. Hráči New Jersey štvrtým víťazstvom po sebe potvrdili formu a so 14 bodmi sú priebežne druhý najlepší tím Východnej konferencie. Tú vedie Boston Bruins, ktorý je s 18 bodmi na čele celej súťaže.

„Medvede“ predĺžili proti Pittsburghu svoju víťaznú sériu na šesť zápasov, keď ich obrat z 2:5 na 6:5 dokonal v predĺžení obranca Hampus Lindholm.

Slovenský brankár Jaroslav Halák bol v pozícii náhradníka za Igorom Šesťorkinom, ktorý sa 36 zákrokmi a čistým kontom podieľal na víťazstve New Yorku Rangers nad Philadelphiou 1:0 po predĺžení. Jediný gól zápasu strelil v 65. minúte Chris Kreider.

Ružičkov debut

Slovenský útočník Adam Ružička z Calgary absolvoval proti Seattlu sezónny debut, počas ktorého odohral 5:33 minúty.

Nastúpil ako center štvrtej formácie Calgary a jeho „icetime“ 5:33 bol najnižší zo všetkých hráčov zápasu. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, jednu strelu, jeden hit a 60-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach.

Obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Tampy Bay vyše 18 minút a pri víťazstve nad Ottawou 4:3 sa prezentoval piatimi hitmi a jedným mínusovým bodom.

„Blesky“ zvíťazili v treťom stretnutí po sebe a majú rovnako ako New Jersey 14 bodov, no o zápas viac. Mínusový bod si pripísal aj ďalší slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý bol s časom 22:14 min druhý najviac vyťažený hráč Washingtonu pri prehre s Vegas 2:3 po predĺžení.

Hráči Vegas sa vďaka dvom bodom udržali na čele Západnej konferencie. Po piatom víťazstve po sebe majú 18 bodov.

Za nimi sú so 14 bodmi hráči Edmontonu, ktorí zdolali Nashville 7:4. Ich piate víťazstvo v sérii režírovala trojica Leon Draisaitl, Connor McDavid a Evander Kane. Draisaitl zaznamenal päť kanadských bodov (1+4), McDavid prispel štyrmi (2+2) a Evander Kane dosiahol hetrik (3+0).

Sumáre NHL

New York Rangers – Philadelphia 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 65. Kreider (Zibanejad). Brankári: Šesťorkin – Hart, strely na bránku: 36:19, 17.206 divákov

Tampa Bay Lightning – Ottawa Senators 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 24. Sergačov (Stamkos, Kučerov), 52. Killorn (Stamkos, Paul), 53. Point (Kučerov, Cole), 58. Kučerov (Sergačov, Point) – 6. Gambrell, 33. Joseph, 32. Giroux (Tkachuk). Brankári: Vasilevskij – Forsberg, strely na bránku: 34:15, 10.092 divákov

Washington Capitals – Vegas Golden Knights 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1, – 0:1)
Góly: 4. Johansson (Strome, Ovečkin), 22. Van Riemsdyk (Strome) – 19. Eichel (Stephenson, Pietrangelo), 55. Carrier (Karlsson, Pietrangelo), 62. Theodore (Eichel, Pietrangelo). Zostavy: Lindgren – Thompson, strely na bránku: 21:30, 18.573 divákov

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 22. Shaw (Eriksson), 44. Kaprizov (Boldy, Eriksson), 36. Kaprizov (Rossi, Jost), 57. Boldy (Dewar, Spurgeon) – 54. Suzuki (Dach, Wideman). Brankári: Fleury – Allen, strely na bránku: 31:35, 16.385 divákov

Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 5:6 pp (1:2, 4:1, 0:2)
Góly: 1. Crosby, 22. Malkin (Joseph, McGinn), 29. Archibald (McGinn, Rutta), 32. Rust (Dumoulin, Guentzel), 32. Rakell (Zucker, Malkin) – 6. Coyle (Frederic, Greer), 14. Lauko (Foligno), 33. Marchand (Lindholm, DeBrusk), 53. Zacha (Lindholm, Carlo), 59. Hall (Pastrňák, Lindholm), 64. Lindholm (Bergeron). Brankári: Jarry – Ullmark (32. Swayman, 46. Ullmark), strely na bránku: 38:40, 17.629 divákov

Dallas Stars – Los Angeles Kings 5:2 (1:0, 4:2, 0:0)
Góly: 7. Hintz (Benn, Robertson), 30. Robertson (Heiskanen, Hintz), 31. Seguin (Gurianov, Heiskanen), 31. Hintz, 59. Pavelski (Benn, Robertson) – 26. Fiala (Grundström, Doughty), 35. Kalijev (Arvidsson, Danault). Brankári: Wedgewood – Petersen, strely na bránku: 40:32, 18.374 divákov

Chicago Blackhawks – New York Islanders 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 11. Toews (C. Jones, Kane) – 18. Lee (Nelson, Palmieri), 48. Nelson (Johnston), 60. Parise (Bailey). Brankári: Stalock (3. Söderblom), strely na bránku: 22:33, 12.523 divákov.

Calgary Flames – Seattle Kraken 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)
Góly: 27. Zadorov (Toffoli, E. Lindholm), 29. Kadri (Weegar, C. Tanev), 42. Toffoli (E. Lindholm), 42. Lewis (Ritchie) – 15. Soucy (Burakovsky, Bjorkstrand), 34. Geekie (Oleksiak), 49. Sprong (Wennberg, Bjorkstrand), 52. Gourde, 54. Beniers (Eberle). Brankári: Vladař – Daccord, strely na bránku: 40:26, 16.803 divákov.

Edmonton Oilers – Nashville Predators 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)
Góly: 5. Kane (Draisaitl, Nurse), 8. Kane (Draisaitl, Yamamoto), 8. McDavid (Hyman, Bouchard), 15. Ryan (Barrie, Shore), 28. McDavid (Draisaitl), 49. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 59. Kane (Draisaitl, McDavid) – 1. Ekholm (Duchene, Granlund), 30. Johansen (Josi, Forsberg), 45. Forsberg (Duchene, Granlund), 58. Niederreiter (Josi, Forsberg). Brankári: Campbell – Saros, strely na bránku: 37:23, 16.812 divákov.

Arizona Coyotes – Florida Panthers 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 34. Crouse (Maccelli, Guenther), 49. Ritchie (Keller, Moser), 59. Keller (Fischer, Nemeth) – 29. White (Mahura, Bennett). Brankári: Vejmelka – Knight, strely na bránku: 21:42, 4600 divákov.

Vancouver Canucks – New Jersey Devils 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 37. Horvat (Miller, Q. Hughes), 58. Horvat (Miller, Pettersson) – 5. Hischier (Bratt, Hughes), 19. McLeod (Wood, Bastian), 30. Mercer (Šarangovič), 32. Šarangovič (Boqvist, Marino), 59. Hughes (Tatar). Brankári: Demko – Blackwood, strely na bránku: 23:37, 18.548

San Jose Sharks – Anaheim Ducks 5:6 pp a sn (2:3, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 7. Karlsson (Svečnikov, Hertl), 7. Karlsson (Megna, Sturm), 24. Meier (Barabanov, Karlsson), 36. Meier, 58. Karlsson (Barabanov, Hertl) – 6. Henrique (Shattenkirk), 11. Vatrano (Lundestrom, Silfverberg), 20. Henrique (Zegras, Shattenkirk), 36. Strome (Klingberg, Terry), 42. Comtois (Terry, Beaulieu), rozh. sam. nájazd Terry. Brankári: Kähkönen – Stolarz, strely na bránku: 44:44, 10.058 divákov.