Anaheim bez gólu, aj bez Regendu. Veľký triumf pre Tatara a spol.

Hokejisti New Jesrsey Devils zvíťazili nad obhajcom Stanleyho pohára Coloradom Avalanche 1:0 gólom Jacka Hughesa. Anaheim Ducks, v zostave bez Pavla Regendu, prehral na ľade Vegas Golden Knights vysoko 0:4.

29.10.2022 06:49 , aktualizované: 09:46
9 Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar.

New Jersey sa vďaka triumfu nad favorizovaným Coloradom dotiahli na vedúci tím Metropolitnej divízie, Philadelphiu Flyers.

Tatar sa predstavil v prvej útočnej formácii Devils spolu s Nicom Hischierom a Fabianom Zetterlundom. Na ľade strávil 14:38 min bez strely na bránku a na trestnej lavici si odsedel dva menšie tresty.

Druhé vylúčenie za krošček inkasoval minútu pred koncom tretej tretiny, hostia však ani pri hre bez brankára nedokázali zvýraznenú presilovkovú možnosť využiť.

Zostrih zápasu New Jersey vs. Colorado.

Hughes dal víťazný gól New Jersey na začiatku tretej časti v početnej výhode, asistoval mu aj Jesper Bratt a bodoval tak vo všetkých ôsmich dueloch v sezóne. Vaněček zlikvidoval 24 striel súpera.

Hráči Vegas potvrdili post lídra Západnej konferencie, pod výhru 4:0 nad Anaheimom sa gólom a asistenciou podpísal William Karlsson.

Zostrih zápasu Vegas vs. Anaheim.

Brankár Logan Thompson predviedol 29 zákrokov a pripísal si druhé čisté konto v sezóne a tretie v kariére. Regenda nastúpil v drese Ducks naposledy 23. októbra v dueli s Detroitom (1:5), potom vynechal domáci súboj s Tampou (2:4) a absentoval aj na ľade Vegas.

Josh Bailey oslávil svoj 1000. zápas v NHL gólom a aj vďaka jeho víťaznému zásahu uspeli hráči New Yorku Islanders na ľade Caroliny 6:2.

Piaty triumf za sebou si pripísal momentálne najúspešnejší tím sezóny Boston, ktorý si poradil s Columbusom 4:0. Linus Ullmark sa blysol 30 zákrokmi pri svojom piatom „shutoute“ v profilige.

NHL – sumáre:
Vegas Golden Knights – Anaheim Ducks 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 16. Stephenson (Eichel, Pietrangelo), 29. Smith (Karlsson, McNabb), 35. Karlsson (Marchessault, Smith), 39. Roy (Hague, Whitecloud). Brankári: Thompson – Gibson (41. Stolarz), strely na bránku: 22:29.

Columbus Blue Jackets – Boston Bruins 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 9. Grzelcyk (Hall, Zacha), 25. Coyle, 36. DeBrusk, 40. Pastrňák (Bergeron). Brankári: Merzlikins (41. Tarasov) – Ullmark, strely na bránku: 30:35.

New Jersey Devils – Colorado Avalanche 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 43. Hughes (Bratt, Hamilton). Brankári: Vaněček – Francouz, strely na bránku: 23:24.

Carolina Hurricanes – New York Islanders 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Góly: 29. Nečas (Skjei), 36. Burns (Martinook, Pesce) – 17. Wahlstrom (Barzal, Mayfield), 35. Martin (Cizikas), 37. Bailey (Barzal, Romanov), 44. Nelson (Beauvillier, Lee), 52. Nelson (Beauvillier, Pulock), 59. Parise. Brankári: Andersen – Sorokin, strely na bránku: 35:32.

Vancouver Canucks – Pittsburgh Penguins 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 14. Pearson (Michejev, Garland), 21. Horvat (Kuzmenko), 51. Kuzmenko (Schenn, Michejev), 57. Ekman-Larsson (Horvat), 58. Miller (Myers, Brisebois) – 37. Rakell (Rust, Malkin). Brankári: Martin – Jarry, strely na bránku: 29:35.

Arizona Coyotes – Winnipeg Jets 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 11. Fischer (Stecher, Nemeth), 16. Fischer (McBain) – 16. Perfetti, 49. Scheifele (Morrissey, Dillon), 61. Wheeler (Dubois). Brankári: Vejmelka – Rittich, strely na bránku: 21:35.

Slovák v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 14:38 0 0 0 0 0 4
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk