Halák s treťou prehrou v sezóne. Regenda sa opäť nezmestil do zostavy

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa nedočkal víťazstva ani v treťom vystúpení nového ročníka. New York Rangers prehral s New York Islanders 0:3.

27.10.2022 06:46 , aktualizované: 09:20
Jaroslav Halák Foto:
Jaroslavovi Halákovi sa zatiaľ v novej sezóne NHL nedarí.
debata (4)

Halák kryl 26 z 29 striel „ostrovanov“ a mal 89,7% úspešnosť zákrokov. Výborný výkon predviedol jeho náprotivok Iľja Sorokin, ktorý chytil všetkých 41 pokusov súpera a dosiahol prvý shutout v sezóne a jedenásty v kariére NHL.

Kyle Palmieri strelil dva góly, svoje prvé v sezóne, a Islanders ukončili trojzápasovú sériu prehier. Rangers naopak natiahli šnúru bez víťazstva na štyri stretnutia.

Zostrih zápasu NY Islanders vs NY Rangers.

Černák strávil na ľade 21:41 minúty a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, bodyček a štyri zblokované strely. Tréner Anaheim Dallas Eakins sa po zlých výsledkoch rozhodol pristúpiť k viacerým zmenám v zostave, na čo doplatil aj Regenda a druhýkrát v sezóne bol takzvaný zdravý náhradník.

Namiesto neho sa vrátil do zostavy Brett Leason, ktorý sa predstavil v tretej lajne. Zmeny však Anaheimu nepomohli, Ducks prehrali šiesty duel v sérii a s tromi bodmi im patrí predposledné 15. miesto v Západnej konferencii.

Zostrih zápasu Anaheim vs Tampa Bay.

St. Louis po úvodných troch výhrach v ročníku prehralo druhý zápas po sebe, keď doma podľahlo Edmontonu 1:3. Víťazný gól strelil v 54. minúte Ryan Nugent-Hopkins, pre ktorého to bol jubilejný 200. presný zásah v NHL. Brankár Oilers Stuart Skinner chytil 37 striel súpera.

sumáre:
New York Islanders – New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 29. Palmieri (Pageau, Pulock), 46. Bailey (Pelech, Barzal), 56. Palmieri (Pelech, Pageau). Brankári: Sorokin – HALÁK, strely na bránku: 29:41

St. Louis Blues – Edmonton Oilers 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 40. O'Reilly (Faulk, Schenn) – 7. Puljujärvi (Nurse, Foegele), 54. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman), 60. Hyman (Draisaitl, Kane). Brankári: Binnigton – Skinner, strely na bránku: 38:28

Anaheim Ducks – Tampa Bay Lightning 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 15. Zegras (Kulikov, Terry), 37. Terry – 18. Sergačov (Paul, Perbix), 19. Kučerov (Hedman, Myers), 56. Hagel (Sergačov, Colton), 60. Paul (Hedman). Brankári: Gibson – Elliott, strely na bránku: 21:30

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 21:41 0 0 0 0 1 0
Jaroslav Halák (NY Rangers) 60:00 26/29 89,7%

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk