Tatar sa rozbieha. Slovák zbiera body, Devils zničili Detroit

Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v noci na stredu pripísal asistenciu a bodoval tak v druhom zápase za sebou v prebiehajúcej sezóne NHL.

26.10.2022 06:32
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar (vpravo) sa teší z gólu Nica Hischiera, pri ktorom si pripísal asistenciu.

Útočník New Jersey sa podieľal na góle Nica Hischiera, jeho tím triumfoval na ľade Detroitu 6:2.

Útočník Phil Kessel z Vegas nastúpil na 990. zápas bez prerušenia, čím prekonal ligový rekord Keitha Yandlea.

Tatar odohral 14:56 minút, vyslal na bránku štyri strely. V zápase si pripísal aj plusový bod a rozdal tri bodyčeky.

Jeho spoluhráč Jesper Bratt zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Detroit nebodoval po prvýkrát v sezóne.

Zostrih zo zápasu Detroit - New Jersey.

Kessel oslávil svoj rekordný míľnik gólom, keď na ľade San Jose otvoril skóre zápasu. Svoj 1000. zápas bez prerušenia by mohol 35-ročný americký útočník odohrať 17. novembra doma proti Arizone Coyotes.

Gól rekordéra Kessela.

Po pauze zavinenej zranením sa do zostavy Tampy vrátil Erik Černák, ktorý mal predtým zdravotné problémy v dolnej časti tela.

Slovenský obranca odohral 18:57 minút, zaznamenal jednu mínusku, jednu strelu na bránku a odsedel si dve minúty na trestnej lavici za hrubosť.

Pre zranenie naopak chýbal Montrealu Juraj Slafkovský, jeho tím doma podľahol Minnesote 1:3. Dva góly Wild strelil Joel Eriksson Ek.

Zostrih zo zápasu Montreal - Minnesota.

Výsledky:
Boston – Dallas 3:1, Columbus – Arizona 3:6, Detroit – New Jersey 2:6, Montreal – Minnesota 1:3, NY Rangers – Colorado 2:3 pp a sn, Chicago – Florida 4:2, Calgary – Pittsburgh 4:1, Seattle – Buffalo 5:1, LA Kings – Tampa Bay 4:2, San Jose – Vegas 2:4.