Tatar nebodoval, Regenda na tribúne. Prečo Slovák chýbal v zostave Anaheimu?

Hokejisti New Jersey si pripísali prvé víťazstvo v novom ročníku zámorskej NHL. Na domácom ľade si poradili s Anaheimom 4:2, slovenský útočník Tomáš Tatar v ich drese nebodoval.

19.10.2022 06:48
Pavol Regenda Anaheim Foto:
Pavol Regenda v drese Anaheimu.
debata (2)

Pavol Regenda sa po dvoch asistenciách v pondelkovom zápase proti New York Rangers nečakane neobjavil v zostave Anaheimu.

Po stretnutí vysvetlil toto rozhodnutie tréner Ducks Dallas Eakins. Ten usúdil, že pre nováčika v NHL by nebolo prospešné, aby nastúpil v dvoch zápasoch za dva dni.

Koľko zápasov potrebovali na prvý bod v NHL Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Marián Gáborík (Minnesota Wild) - jeden zápas...

„Chceme si byť istí, že ho prevedieme správnym procesom. Mysleli sme si, že je to noc na to, aby si oddýchol,“ uviedol pre zámorské médiá Eakins.

„Diabli“ prehrávali po prvej tretine s Anaheimom 0:2 po dvoch zásahoch Jakoba Silfverberga, skóre však dokázali preklopiť na svoju stranu. Gólom a asistenciou k tomu prispel Nico Hischier. Tatar nastúpil až vo štvrtej formácii domácich, odohral 11:56 min s dvoma strelami a tromi „hitmi“.

Zostrih New Jersey vs Anaheim.

Philadelphia uspela aj vo svojom treťom stretnutí od štartu sezóny, Noah Cates rozhodol v 53. minúte o triumfe „letcov“ na ľade Tampy 3:2. Zavŕšil tak obrat hostí, ktorí ešte v polovici zápasu prehrávali 0:2.

Černák odohral v obrane Tampy viac ako 21 minút, mal dve strely, dva „hity“, dvakrát zblokoval strelecký pokus súpera a pripísal si jeden mínusový bod. Domácim nepomohli ani dva góly kapitána Stevena Stamkosa.

Zostrih Philadelphia vs Tampa Bay.

Adam Ružička opäť nefiguroval v zostave Calgary, ktoré si doma poradilo s Vegas 3:2 a vyhralo všetky tri svoje doterajšie zápasy. Víťazný gól zaznamenal necelých päť minút pred koncom Mikael Backlund. Vegas viedli po prvej tretine 2:0, napokon si pripísali prvú prehru v ročníku.

Prvýkrát prehral aj Boston, na ľade Ottawy podľahol 5:7. Brankár Eric Comrie sa blysol 46 zákrokmi pri víťazstve Buffala na štadióne Edmontonu 4:2. Newyorskí Islanders aj zásluhou dvoch gólov Olivera Wahlströma vyhrali nad San Jose 5:2, pre hostí to bola už piata prehra za sebou.

NHL – výsledky:
New Jersey Devils – Anaheim Ducks 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Palát (Graves, Hughes), 35. Hischier (Bratt, Siegenthaler), 41. Hamilton (Bratt, Hischier), 53. Mercer (Šarangovič, Hughes) – 8. Silfverberg (Lundeström), 14. Silfverberg (McTavish, Fowler). Brankári: Blackwood – Stolarz, strely na bránku: 41:20, 10.130 divákov.

Ottawa Senators – Boston Bruins 7:5 (3:1, 3:4, 1:0)
Góly: 2. Giroux (DeBrincat, Norris), 4. Tkachuk (Stützle, Zub), 14. Batherson (Tkachuk, Stützle), 32. Pinto (M. Joseph, Motte), 34. Stützle (Batherson, Tkachuk), 37. Kastelic (Watson), 50. Zub (Batherson, Brannstrom) – 17. Bergeron (Pastrňák, DeBrusk), 21. Krejčí (Bergeron, Pastrňák), 22. Greer (Coyle), 38. Foligno (Lauko), 40. Pastrňák (DeBrusk, Bergeron). Brankári: Forsberg – Swayman (41. Ullmark), strely na bránku: 31:34, 19.811 divákov.

Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 22. Stamkos (Namestnikov, Kučerov), 25. Stamkos (Kučerov, Hedman) – 31. Laughton (Zamula, Frost), 42. Van Riemsdyk (Hayes, DeAngelo), 53. N. Cates. Brankári: Vasilevskij – Hart, strely na bránku: 38:24, 19.092 divákov.

New York Islanders – San Jose Sharks 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 31. Lee (Pelech, Nelson), 35. Parise (Dobson, Pageau), 40. Wahlstrom (Nelson), 46. Wahlstrom (Dobson), 58. Clutterbuck (M. Martin, Pelech) – 13. Sturm (Svečnikov, Megna), 38. Svečnikov (Benning). Brankári: Varlamov – Reimer, strely na bránku: 46:28, 13.892 divákov.

Calgary Flames – Vegas Golden Knights 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 31. Lindholm (Huberdeau, Kadri), 34. Toffoli (Andersson, Huberdeau), 56. Backlund (Coleman, Weegar) – 4. Carrier (Whitecloud, Roy), 16. Howden (McNabb, Ma. Stone). Brankári: Markström – Thompson, strely na bránku: 40:21, 16.944 divákov.

Edmonton Oilers – Buffalo Sabres 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 5. Nurse (Draisaitl, Ceci), 59. Nugent-Hopkins (McDavid) – 4. Dahlin (Mittelstadt), 21. Thompson (J. Skinner), 26. Peterka (Hinostroza), 60. Tuch (Cozens). Brankári: S. Skinner – Comrie, strely na bránku: 48:24, 16.121 divákov.

Nashville Predators – Los Angeles Kings 3:4 pp a sn (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Glass (Granlund, McDonagh), 29. Forsberg (Granlund, Duchene), 40. Jeannot (Sissons) – 25. Vilardi (Kaliyev, Durzi), 53. Roy (Lemieux), 58. Roy (Vilardi, Byfield), rozh. nájazd Vilardi. Brankári: Saros – Petersen, strely na bránku: 32:35, 17.159 divákov.

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa) 21:04 0 0 0 –1 2 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 11:56 0 0 0 0 2 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk