Prvé body Slovákov. Slafkovský odohral z Canadiens najmenej

Do tretice všetko dobré. Pavol Regenda sa dva zápasy po debute v NHL dočkal prvých bodov v slávnej profilige.

18.10.2022 02:09
Ducks Islanders Hockey Regenda Foto: ,
Pavol Regenda (40) v drese Anaheimu Ducks.

Bývalý útočník Michaloviec najskôr prihral na gól Franka Vatrana, ktorým Anaheim v I. tretine súboja na ľade New Yorku Rangers znížil na priebežných 1:2.

Regenda našiel šikovnou prihrávkou Vatrana, ktorý rýchlym švihom z medzikružia prestrelil defenzívu Rangers i brankára Igora Šesťorkina. Jaroslav Halák kryl Rusovi chrbát pripravený na striedačke.

Zostrih zo zápasu NY Ryngers - Anaheim Ducks.

Slovenský reprezentant, ktorý ešte v minulej sezóne hrával za extraligovú Duklu, si zapísal primárnu asistenciu a bol prvým bodujúcim Slovákom v novej sezóne NHL.

Pozrite si Regendovu asistenciu, jeho prvý bod v zámorskej kariére:

Šikovný Michalovčan sa potom presadil aj v závere zápasu, keď si pripísal asistenciu pri záverečnom góle Dereka Granta. Z výhry 6:4 sa napokon tešil domáci favorit.

Bodoval aj Martin Fehérváry.

Obranca Washingtonu bol priamym účastníkom divokého súboja proti Vancouveru. Domáci prehrávali už 2:4, ale štyrmi gólmi v III. tretine otočili duel vo svoj prospech. Fehérváry zaznamenal jednu asistenciu.

Zostrih zo zápasu Washington - Vancouver.

Výhry po dvoch prehrách sa dočkal Montreal. Canadiens otočili proti Pittsburghu z 0:2 na 3:2, keď víťazný gól strelil v predĺžení Kirby Dach.

Juraj Slafkovský strávil v domácom drese na ľade 9:52, čo bolo najmenej z tímu. Stihol rozdať tri bodyčeky, strelecký pokus nevyslal.

Zostrih zo zápasu Montreal - Pittsburgh.

Výsledky:
New York Rangers – Anaheim 6:4, Boston – Florida 5:3, Montreal – Pittsburgh 3:2 pp, Washington – Vancouver 6:4, Detroit – Los Angeles 4:5 pp, Toronto – Arizona 2:4, Minnesota – Colorado 3:6, Dallas – Winnipeg 4:1, Seattle – Carolina 1:5.