Obavy experta. Slafkovskému môže ublížiť aj to, čo sa povie na ulici

Zámorský expert Eric Engels z kanadskej športovej televízie Sportsnet sa zamyslel nad tým, ako neskúsený realizačný tím v klube Montreal Canadiens zo zámorskej NHL pristúpi k slovenskému hokejistovi Jurajovi Slafkovskému.

22.09.2022 16:22
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský s novou zmluvou.
debata

Kroky trénera Martina St. Louisa v súvislosti s tohtoročnou draftovou jednotkou v blížiacom sa hlavnom prípravnom kempe pred sezónou 2022/2023 budú podľa odborníka fanúšikovia aj verejnosť pozorne sledovať.

"Slafkovského draftovali v júli z prvého miesta a stal sa hviezdou v momente, ako si prvýkrát obliekol dres Canadiens. Všetko, čo s ním St. Louis a jeho asistenti v najbližších týždňoch urobia, sa bude podrobne rozoberať.

Ak na neho nebudú tlačiť a začne kemp v treťom útoku, ľudia si povedia, že sa nemôže naplno ukázať po boku tímových hviezd, s ktorými by raz mal hrať v NHL. Na druhej strane, ak začne v prvom útoku a nebude strieľať góly, aj keď len v nepodstatných prípravných dueloch, tí istí ľudia ho budú znevažovať a povedia, že tréneri sa v jeho prípade unáhlili," myslí si Engels.

Nemec, Slafkovský, Mešár Čítajte viac Experti zhodnotili trio Slovákov. Mešár po turnaji zmiatol Montreal

"Na Slafkovského čakajú prvé kroky v žiari reflektorov a zdanlivo je vhodné dať mu čas zvyknúť si na to. Rozhodnutia ohľadom takýchto vysoko hodnotených nováčikov ľudia často neposudzujú tak racionálne ako by kompetentní chceli. Bude fascinujúce sledovať, čo St. Louis urobí a ako si poradí s tlakom.

Pre správny rozvoj hráčov ako Slafkovský je totiž dôležité aj to, čo o ňom povie na verejnosti. Samozrejme, viac sa o tom môže diskutovať až vtedy, keď tréneri urobia prvé rozhodnutia," doplnil Engels, ktorý predbežne zaradil 18-ročného Košičana do prvého útoku Montrealu v hlavnom kempe k Nickovi Suzukimu a Colovi Caufieldovi.

Pat Maroon - 34 rokov, 191 cm, 108 kg...
Zdeno Chára - 45 rokov, 205 cm, 113 kg...
+7Nick Ritchie - 26 rokov, 186 cm, 105 kg...
debata chyba
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský
Flowers