Po tvrdom náraze mu spadla prilba. Ruský pomstiteľ sa pobil za Nemca

Nielen Juraj Slafkovský sa na turnaji nádejí v Buffale môže spoľahnúť na tvrdého strážcu na ľade.

17.09.2022 10:10
debata (3)
Juraj Slafkovský Filip Mešár Čítajte aj Slafkovský ako skala, ustál bodyček, ktorý by iných zložil. Očaril aj kouča súpera

Obrancu New Jersey Šimona Nemca v zápase proti Montrealu poslal mantinel John Parker-Jones, až sa slovenskému reprezentantovi rozopla prilba.

Hneď ho šiel pomstiť ruský kolega z obrany Nikita Ochoťjuk, ktorý neváhal zhodiť rukavice. Pozrite si video:

„Práve toto je hranica, ktorá oddeľuje Ochoťjuka od ostatných obrancov na súpiske. Môže rozhodnúť o jeho štarte v novej sezóne NHL,“ píše stránka Devils.

Pochválil ho aj Nemec.

„Je to dobrý chalan, je aj mojím spolubývajúcim v izbe. Mal som z toho skvelý pocit, pretože je to dobrý hráč a pobil sa za mňa. Pomáha mi viac, pretože je tu druhý alebo tretí rok,“ citoval rodáka z Liptovského Mikuláša portál Slovaknhl.sk.

Filip Mešár Čítajte viac Dráma v dueli Slovákov. Mešár sa opäť zaskvel gólom, Nemec zožal chválu

Po víťazstve 4:3 po predĺžení, ku ktorému prispel dvoma asistenciami, ho potešili slovenskí fanúšikovia v hale. „Bol to pekný pocit, mali na sebe aj naše dresy,“ povedal Nemec.

Priznal, že zažil ťažký návrat na ľad.

"V prvej tretine to bolo pre mňa skutočne zlé, ale myslím si, že v druhej a tretej tretine to bolo lepšie. Každý hral na sto percent, možno aj viac.

Klzisko je skutočne malé, menšie ako v Európe. Je to pre mňa ťažké. Musím robiť rýchle prihrávky a všetko musím robiť rýchlejšie," opísal zmeny, s ktorými sa musí popasovať.

Platy hokejistov Montrealu v sezóne 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
1. Carey Price - Kanada, 35 rokov, brankár...