Černákova Tampa ide do finále. Umlčala najofenzívnejší tím sezóny

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do finále Východnej konferencie NHL. Floridu Panthers zdolali 4:0 na zápasy.

24.05.2022 06:49
Krídelník Pat Maroon (14) oslavuje so... Foto: ,
Krídelník Pat Maroon (14) oslavuje so spoluhráčmi z Tampy gól do siete Floridy Panthers.

Dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára z Tampy zdolal vo štvrtom dueli 2. kola play off doma Floridu 2:0.

Blízko postupu do finále Západnej konferencie je Colorado, ktoré vo štvrtom semifinálovom súboji uspelo na ľade St. Louis aj vďaka hetriku Nazema Kadriho 6:3 a v sérii vedie 3:1.

Kľúčové momenty súboja Tampa Bay vs Florida.

Tampa nedala Panthers šancu a v štyroch stretnutiach dovolila najofenzívnejšiemu tímu a víťazovi základnej časti skórovať celkovo iba trikrát. V noci na utorok otvoril po dvoch bezgólových tretinách skóre v 47. minúte Patrick Maroon, výsledok spečatil do prázdnej bránky Ondřej Palát.

Obrovskou oporou Lightning bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil všetkých 49 striel súpera a prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke si udržal čisté konto.

Samuel Buček Čítajte viac Dohoda je na svete. Buček podpísal s tímom NHL

Tampa uspela, hoci opäť nastúpila bez zraneného elitného útočníka Braydena Pointa. Černák odohral 19:55 min., zblokoval dve strely súpera a rozdal až sedem „hitov“.'

„Blesky“ sa prebojovali do konferenčného finále ôsmykrát za šesť rokov. Narazia v ňom na víťaza série Carolina – NY Rangers, po troch zápasoch Hurricanes vedú 2:1.