St. Louis prišli o jednotku. Následne im Colorado nasúkalo päťku

Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v treťom stretnutí 2. kola play off NHL na ľade St. Louis Blues 5:2.

22.05.2022 06:57
Náhradník v bráne St. Louis Ville Husso... Foto: ,
Náhradník v bráne St. Louis Ville Husso inkasoval od hráčov Colorada štyrikrát. Tu ho prekonáva Logan O'Connor.

Hráči Colorada sa tak ujali v semifinále Západnej konferencie vedenia v sérii 2:1 na zápasy. V drese víťazov si dva góly pripísal fínsky útočník Artturi Lehkonen.

Dôležitý moment zápasu a možno aj celej série sa odohral už v siedmej minúte prvej tretiny. Jednotka Blues Jordan Binnington totiž musel pre zranenie odstúpiť zo zápasu.

Binnington si stihol pripísať iba tri zákroky predtým, ako do neho v plnej rýchlosti vrazili domáci obranca Calle Rosen a hosťujúci Nazem Kadri.

Medzi tromi žrďami ho nahradil fínsky gólman Ville Husso, ktorý má zatiaľ v play off slabú bilanciu jedného víťazstva a troch prehier. V treťom súboji série kryl 19 z 23 pokusov Colorada Avalanche.