Carolina sa priblížila k finále. Edmonton vyrovnal v bitke o Albertu

Hokejisti Caroliny zdolali v druhom domácom stretnutí 2. kola play off NHL New York Rangers 2:0 a rovnakým pomerom vedú na zápasy v semifinále Východnej konferencie.

21.05.2022 06:57
Hokejisti Caroliny oslavujú gól do brány New... Foto: ,
Hokejisti Caroliny oslavujú gól do brány New York Rangers.

Brankár Antti Raanta dosiahol čisté konto vďaka 21 zákrokom, víťazný gól strelil v 36. minúte Brendan Smith a poistku pridal v závere do prázdnej bránky Sebastian Aho.

Momenty zápasu Carolina vs NY Rangers.

V druhom zápase semifinále Západnej konferencie zvíťazil Edmonton na ľade Calgary 5:3 a vyrovnal stav série na 1:1. Hostia prehrávali v bitke o Albertu 0:2 i 1:3, ale strelili záverečné štyri góly duelu, o ktorého osude rozhodli dvoma zásahmi v tretej tretine.

Kľúčové momenty duelu Calgary vs Edmonton.

Obranca Duncan Keith aj útočník Leon Draisaitl sa podieľali na víťazstve tromi bodmi za gól a dve asistencie.

2. kolo play off NHL – 2. zápasy:
semifinále Východnej konferencie:
Carolina Hurricanes – New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 36. B. Smith (Aho, Teräväinen), 60. Aho. Brankári: Raanta – Šesťorkin, strely na bránku: 22:21, 19.332 divákov
/stav série 2:0/

semifinále Západnej konferencie:
Calgary – Edmonton 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 4. Stone (Gaudreau, Tkachuk), 7. Ritchie (Gudbranson, Lewis), 23. Toffoli (Lindholm, Gaudreau) – 14. Keith (McDavid, Draisaitl), 24. McDavid (Keith, Draisaitl), 36. Bouchard (Keith, Kane), 51. Hyman (Nugent-Hopkins), 53. Draisaitl (M. Smith). Brankári: Markström – M. Smith, strely na bránku: 40:40, 19.289 divákov