Obhajca narušil sny Toronta o postupe. Černákov tím vyrovnal sériu

Hráči Tampa Bay Lightning zvíťazili v zápase štvrťfinále Východnej konferencie nad Totonrom Maple Leafs 7:3 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy.

09.05.2022 06:57
Steven Stamkos. Foto: ,
Skóre duelu v 4. zápase play off medzi Tampou Bay a Torontom otvoril prvým zásahom vo vyraďovacej časti Steven Stamkos.

Štvrtý zápas série bol jednoznačnou záležitosťou domáceho tímu, v drese ktorého odohral vyše 19 minút slovenský obranca Erik Černák.

Tampa Bay Lightning vyhrávala po dvoch tretinách už 5:0 a v záverečnej časti hry síce inkasovala tri góly, no kontrolovala dôležité víťazstvo v sérii.

Kľúčové momenty duelu Tampa Bay vs Toronto.

Hokejistov Toronta Maple Leafs tak domáci nepustili k postupovému mečbalu a narušili ich plány. Kanadský klub nepostúpil cez prvé kolo play off už od roku 2004 a na Stanley Cup čaká už od roku 1967.

Erik Černák si v stretnutí nepripísal ani gól či prihrávku, zaznamenal dve trestné minúty, štyri strely a dva plusové body.