Český brankár nepodržal Washington. Fehérváryho tím prehral

Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v 2. zápase štvrťfinále Východnej konferencie na ľade Floridy Panthers vysoko 1:5.

06.05.2022 07:03
Český brankár Vítek Vaněček po jednom z gólov... Foto: ,
Útočník Floridy Aleksander Barkov (s číslom 16) oslavuje gól so spoluhráčom Jonathanom Huberdeauom (11) do siete českého brankára Vítka Vaněčeka.

Slovenský obranca Martin Fehérváry strávil na ľade takmer 19 minút a zaznamenal dva mínusové body. Zápas nevyšiel českému brankárovi Vítkovi Vaněčkovi.

26-ročný gólman inkasoval päťkrát v priebehu úvodných dvoch tretín z 19 streleckých pokusov hráčov Floridy. Do záverečnej časti hry už nezasiahol a medzi tromi žrďami ho nahradil Iľja Samsonov.

Kľúčové momenty 2. zápasu série medzi Floridou a Washingtonom.

Vyrovnaný stav 1:1 je aj v ďalšej štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie medzi hráčmi New Yorku Rangers a Pittsburghu. „Jazdci“ triumfovali 5:2 aj vďaka trom bodom Artemija Panarina a Franka Vatrana (obaja 1+2).

Vo štvrťfinále Západnej konferencie vedie Colorado nad Nashvillom už 2:0 na zápasy. Druhé stretnutie dospelo do predĺženia, v ňom rozhodol o výhre „lavíny“ obranca Cale Makar.

NHL: Útočníci, ktorých bod v NHL vyšiel najdrahšie Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky