Černák skončil po bitke v NHL s krvavou tvárou. Fehérváry bodoval

Tampa Bay Lightning triumfovala na ľade Floridy Panthers 8:4, slovenský obranca odohral vyše 20 minút.

25.04.2022 06:46
Erik Černák po bitke s Ryanom Lombergom. Foto:
Erik Černák po bitke s Ryanom Lombergom.

Obhajcovi Stanleyho pohára sa podarilo pretrhnúť najdlhšiu víťaznú sériu niektorého z tímov v tejto sezóne NHL. Pri 12 gólovej prestrelke si obranca Černák odsedel na trestnej lavici sedem minút.

Päťminútový trest dostal za pästný súboj s floridským Ryanom Lombergom necelé štyri minúty pred koncom zápasu. Černák po ňom skončil so zakrvavenou tvárou.

Kľúčové momenty zápasu Tampa Bay vs Florida.

Menej radosti mal po svojom zápase ďalší slovenský bek Martin Fehérváry. Ten si síce pripísal v noci bod za asistenciu, no Washington Capitals prehral s Torontom 3:4 po nájazdoch.

Rodák z Bratislavy strávil v zápase 19:17 min a na hosťujúceho brankára Erika Kallgrena vyslal dva strelecké pokusy.

Kľúčové momenty súboja Washingtonu proti Torontu.

Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili v nedeľňajšom zápase na ľade New Yorku Islanders a pripísali si štvrtý triumf v sérii.

„Ostrovania“ prehrali piaty duel za sebou. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral 18:05 min a pripísal si dve trestné minúty, štyri hity, jeden blok a dva mínusové body.

Výsledky NHL:

Washington – Toronto 3:4 pp a sn /za domácich Fehérváry 0+1/, Florida – Tampa Bay 4:8, Philadelphia – Pittsburgh 4:1, Montreal – Boston 3:5, Winnipeg – Colorado 4:1, Nashville – Minnesota 4:5 pp, Anaheim – St. Louis 3:6, Columbus – Edmonton 5:2, NY Islanders – Carolina 2:5, New Jersey – Detroit 0:3,

Viac na túto tému: #NHL #Washington Capitals #Erik Černák #Martin Fehérváry