Ruský bohatier vyrovnal Gretzkého. V NHL sa znova tlieskalo Ovečkinovi

Hokejisti Dallasu v zostave so slovenským útočníkom Mariánom Studeničom podľahli v noci na štvrtok v zámorskej NHL domácemu Edmontonu 2:5.

21.04.2022 06:43 , aktualizované: 07:12
Alexander Ovečkin Foto: ,
Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin.
debata (7)

Napriek prehre si stále držia pozíciu s druhou voľnou kartou v Západnej konferencii, pred dvojicou Vegas – Vancouver majú dvojbodový náskok, pričom Golden Knights odohrali o zápas viac.

„Zlatí rytieri“ stále živia nádej na účasť v play off, v noci na štvrtok zdolali Washington s Martinom Fehérvárym 4:3 po predĺžení. V drese Capitals zaznamenal Alexander Ovečkin tri body (2+1) a dosiahol jubilejný 50. gól v sezóne.

Päťdesiatgólovú hranicu v základnej časti pokoril deviatykrát v kariére, čím vyrovnal ligový rekord. Rovnaký kúsok sa pred ním podaril iba legendám Wayneovi Gretzkému a Mikeovi Bossymu.

Oilers potiahol k triumfu kapitán Connor McDavid, ktorý si pripísal gól a dve asistencie a vrátil sa na čelo ligovej produktivity. V 76 zápasoch získal 113 bodov (43+70) a vedie o dva body pred Jonathanom Huberdeauom z Floridy (30+81).

Studenič odohral vo štvrtom útoku Dallasu 9:58 min, rozdal tri hity, zblokoval jednu strelu súpera a duel skončil s dvomi mínuskami. V zostave Stars chýbal slovenský obranca Andrej Sekera.

O triumfe Vegas nad Washingtonom rozhodol v tretej minúte predĺženia po skvostnom sóle obranca Shea Theodore. Fehérváry odohral za Capitals 20:07 min. a rozdal až päť hitov.

výsledky NHL:
Edmonton – Dallas 5:2, Seattle – Colorado 3:2, Arizona – Chicago 3:4 pp, Vegas – Washington 4:3 pp

7 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Alexander Ovečkin #Washington Capitals #Martin Fehérváry