Pochytal všetko, no zápas nedohral. Haláka odstavilo v NHL zranenie

Brankár Vancouveru Canucks v súboji proti Ottawe Senators gól nedostal. Odchytal však len jednu tretinu a jeho tím napokon prehral 3:4 po nájazdoch.

20.04.2022 06:52
Jaroslav Halák. Foto:
Jaroslav Halák stihol kvôli zraneniu odchytať len tretinu v súboji Vancouveru proti Ottawe.

Po prvej tretine vyhrával Vancouver Canucks nad Ottawou Senators 2:0 a slovenský brankár Jaroslav Halák bol stopercentný, keď kryl všetkých 12 pokusov hostí.

V druhej časti ho však na ľade nahradila jednotka Canucks Thatcher Demko a domáci napokon neudržali sľubne naštartovaný zápas a s Ottawou prehrali 3:4 po nájazdoch.

Kľúčové momenty zápasu Canucks vs Senators.

Vancouver ešte oficiálne neoznámil dôvod Halákovho stiahnutia z hry. No podľa portálu sportsnet.ca kamery zachytili, ako si Halák od bolesti triasol rukou, na ktorej mal vyrážačku.

Slovenský gólman nastúpil v bránke Canucks len po druhýkrát v tomto mesiaci. V celej sezóne má na konte 16 štartov s 89,9-percentnou úspešnosťou zákrokov.

Martin Fehérváry Čítajte viac Fehérváryho zaradili medzi top nováčikov. Kouč: Hrá fantasticky

V nočnom zápase Tampy Bay proti Detroitu (3:4) si jubilejnú desiatu asistenciu v sezóne pripísal obranca Erik Černák.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára strávil na ľade 20:05 minút a okrem asistencie si pripísal aj jeden plusový bod, strelu na bránku, dve trestné minúty, dva hity a jeden blok.

Výsledky NHL:

NY Rangers – Winnipeg 3:0, Tampa Bay – Detroit 3:4 /Černák za domácich 0+1/, Montreal – Minnesota 0:2, Toronto – Philadelphia 5:2, NY Islanders – Florida 2:3 pp, Nashville – Calgary 3:2 pp, St. Louis – Boston 2:3 pp, Anaheim – Los Angeles 1:2, Vancouver – Ottawa 3:4 pp a sn

Viac na túto tému: #NHL #Jaroslav Halák #Ottawa Senators #Vancouver Canucks