Calgary deklasovalo Arizonu. K postupu do play off pomohol aj Ružička

Hokejisti Calgary postúpili do play off zámorskej NHL, keď v noci na nedeľu zdolali doma Arizonu vysoko 9:1. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Adam Ružička.

17.04.2022 07:28
Adam Ružička Foto: ,
Radosť hráčov Calgary, Adam Ružička druhý zľava.

Flames mali postup do nadstavby istý už po triumfe Edmontonu nad Vegas 4:0. Do play off postúpili aj hráči St. Louis Blues, ktorí zvíťazili 6:5 po predĺžení nad Minnesotou.

Obhajca Tampa Bay zvíťazil nad Winnipegom 7:4, v domácom drese sa na víťazstve podieľal jednou asistenciou slovenský obranca Erik Černák.

Washington vyhral v Montreale 8:4, slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral 19:31 min a zapísal si tri plusové body.

Dallas zvíťazil doma 2:1 nad San Jose, slovenský útočník Stars Marián Studenič odohral necelých 8 minút.

Jeho krajan a spoluhráč Andrej Sekera nehral. New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo na ľade Seattle 3:4 po nájazdoch, Tatar odohral 12 minút a do štatistík si zapísal jednu strelu a dve trestné minúty.

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili doma nad Pittsburghom 2:1 a zabezpečili si postup do play off. Z Východnej konferencie získali istotu ako siedmy tím.

O zvyšnú ôsmu miestenku sa v závere základnej časti pobijú Washington, New York Islanders a Columbus.

Los Angeles Kings zvíťazili doma nad Columbusom 2:1, čo znamená, že ešte chvíľu si na play off musí počkať Minnesota. Tá potrebovala na istotu výhru Blue Jackets po riadnom hracom čase.

NHL – výsledky:
Boston – Pittsburgh 2:1, Nashville – Chicago 4:3, New York Rangers – Detroit 4:0, St. Louis – Minnesota 6:5 pp, Edmonton – Vegas 4:0, Tampa Bay – Winnipeg 7:4 (za domácich E. ČERNÁK 0+1), Ottawa – Toronto 4:5 pp, Montreal – Washington 4:8, Buffalo – Philadelphia 4:3, Dallas – San Jose 2:1, Colorado – Carolina 7:4, Calgary – Arizona 9:1 (za domácich A. RUŽIČKA 0+1), Seattle – New Jersey 4:3 pp a sn, Los Angeles – Columbus 2:1

Viac na túto tému: #Erik Černák #Adam Ružička