V NHL čakal na gól 8 zápasov. Teraz sa Fehérváry trafil druhýkrát za sebou

Slovenský obranca Martin Fehérváry pečatil do prázdnej brány víťazstvo Washingtonu nad Pittsburghom 6:3.

10.04.2022 06:56
Martin Fehérváry strelil siedmy gól v tejto... Foto:
Martin Fehérváry strelil siedmy gól v tejto sezóne.

Pritom oba tímy odchádzali do šatní po druhej tretine za nerozhodného stavu 3:3. No Capitals v zostave so Slovákom spustili v záverečnej tretine gólovú smršť a zásahy Wilsona, Kuznecova a Fehérváryho znamenali dôležité víťazstvo.

Vďaka nemu sa podarilo klubu z hlavného mesta USA odskočiť v tabuľke Metropolitnej divízie od Pittsburghu na rozdiel štyroch bodov, pričom Washington má dva zápasy k dobru.

Pittsburgh vs Washington kľúčové momenty.

Fehérváry sa v NHL presadil v druhom stretnutí za sebou, čo sa mu v tejto sezóne podarilo po prvýkrát. Aktuálne má bilanciu 7 gólov a 7 asistencii. V stretnutí proti Penguins odohral vyše 21 minút, vyslal dve strely na bránu, odsedel si dve trestné minúty a rozdal až deväť hitov.

V ďalšom zápase New Jersey zvíťazilo na ľade Dallasu 3:1. V závere tretej tretiny o tom rozhodli góly útočníkov Nica Hischiera a Pavla Zachu.

V domácom drese odohral slovenský útočník Marián Studenič takmer 10 minút a zapísal si jeden mínusový bod. Jeho krajan a spoluhráč Andrej Sekera bol zdravý náhradník. V drese hostí odohral útočník Tomáš Tatar takmer 15 minút bez bodového zápisu.

Výsledky NHL:

Dallas – New Jersey 1:3, Pittsburgh – Washington 3:6 /FEHÉRVÁRY za hostí 1+0/, Nashville – Florida 1:4, Philadelphia – Anaheim 3:5, New York Rangers – Ottawa 5:1, Detroit – Columbus 4:5 pp, Toronto – Montreal 3:2, Seattle – Calgary 1:4, St. Louis – New York Islanders 6:1, Edmonton – Colorado 1:1 v predĺžení, Vegas – Arizona 6:1, Vancouver – San Jose 3:2 v 3. tretine

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Washington Capitals #Martin Fehérváry