Chýbalo 14 sekúnd do záverečnej sirény. A Chárov klub rozhodol

New York Islanders zvíťazil na ľade favorizovanej Caroliny Hurricanes 2:1. Zdeno Chára odohral vyše 20 minút.

09.04.2022 07:10
Zdeno Chára. Foto:
Zdeno Chára v stretnutí NHL na ľade Caroliny Hurricanes.

Fanúšikovia v Raleigh sledovali šialený záver zápasu NHL medzi domácou Carolinou a New York Islanders. Hostí poslal do vedenia v druhej tretine gól Jeana-Gabriela Pageaua.

Všetko nasvedčovalo tomu, že ostrovanom bude stačiť na triumf jeden zásah. No posledná minúta stretnutia priniesla nečakanú drámu.

Kľúčové momenty zápasu Carolina Hurricanes - New York Islanders.

PNC Arena v Caroline sa otriasla necelých 57 sekúnd pred koncom, keď dosiahol vyrovnávajúci gól domáci Vincent Trocheck.

No nadšenie Caroliny schladili hráči New York Islanders v zostave s Chárom ešte v riadnom hracom čase Kyle Palmieri. 14,1 sekundy pred koncom strelil víťazný gól a ostrovania si tak z ľadu súpera odviezli všetky body.

Druhý Slovák v nočných zápasoch Erik Černák dôvod na radosť nemal. Hokejisti Tampy Bay utrpeli v NHL štvrtú prehru za sebou.

Kľúčové momenty zápasu Boston Bruins vs Tampa Bay Lightning.

Dvojnásobní obhajcovia Stanleyho pohára podľahli Bostonu 1:2 po predĺžení, o víťazstve hostí rozhodol v 64. minúte Charlie Coyle.

Slovenský obranca Erik Černák strávil na ľade v drese domácich „bleskov“ rovných 20 minút, pripísal si mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri hity.

NHL – výsledky:

Carolina – New York Islanders 1:2, Florida – Buffalo 4:3, Tampa Bay – Boston 1:2 pp, St. Louis – Minnesota 4:3 pp, Winnipeg – Colorado 4:5 pp

Viac na túto tému: #NHL #Zdeno Chára #New York Islanders