Islanders vyhrali, no Chára mal žalostnú bilanciu. Gól Tatara nestačil

Hokejisti New York Islanders zdolali New Jersey Devils 4:3 a zaznamenali štvrté víťazstvo za sebou.

04.04.2022 07:11
Zdeno Chára. Foto:
Zdeno Chára.

V drese hostí sa strelecky presadil útočník Tomáš Tatar, ktorý dosiahol trinásty gól v aktuálnej sezóne NHL. Spolu už má na konte 27 kanadských bo­dov.

Viac dôvodov na radosť mal minimálne z víťazstva Zdeno Chára, ktorého New York Islanders vyhrali 4:3 a získali tak dôležité body pre postup do play off. Vo východnej konferencii im patrí 9. miesto.

Kľúčové momenty zápasu Islanders proti Devils.

Chárovi však duel príliš nevyšiel, nakoľko pri vyše 21 minútovom hracom čase skončil zápas s tromi mínuskami. Bol tak na ľade pri každom góle New Jersey.

Z pohľadu štatistiky plus/mínus je to pre Cháru druhý najmenej vydarený zápas v tejto sezóne NHL. Horšiu bilanciu, štyri mínusové body, mal len v druhom zápase ročníka proti Floride Panthers.

Post lídra Východnej konferencie potvrdili hokejisti Floridy. Buffalo zdolali na jeho ľade 5:3, pripísali si štvrté víťazstvo za sebou a ako prvý tím si vybojovali miestenku v play off.

Kľúčové momenty zápasu Sabres vs Panthers.

Dvoma gólmi k tomu prispel Anthony Duclair. V druhej tretine vyrovnal na 1:1 Jonathan Huberdeau a 97. bodom v sezóne stanovil nový rekord Panthers. O jeden bod prekonal zápis svojho spoluhráča Aleksandra Barkova zo sezóny 2018/19.

NHL – výsledky:

Buffalo – Florida 3:5, Ottawa – Detroit 5:2, New Jersey – New York Islanders 3:4 /za domácich TATAR 1+0/, Chicago – Arizona 2:3 pp, New York Rangers – Philadelphia 3:4 pp a sn, Vancouver – Vegas 2:3 pp, Washington – Minnesota 1:5, Anaheim – Edmonton 1:6, Seattle – Dallas 4:1

Viac na túto tému: #NHL #Zdeno Chára #New York Islanders