New Jersey nestačilo štvorgólové vedenie. Tatar i Černák zbierali mínusky

Hokejisti Tampy Bay Lightning v zostave s Erikom Černákom prehrali v noci na nedeľu v NHL s Montrealom Canadiens 4:5.

02.04.2022 22:28 , aktualizované: 03.04.2022 11:13
Tomáš Tatar, Spencer Knight Foto:
Tomáš Tatar z New Jersey pred brankárom Floridy Spencerom Knightom.

Slovenský obranca strávil na ľade 21:29 min a na konto si pripísal dva mínusové body. Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval v San Jose 5:4, slovenský bek odohral 12:55 min a zaznamenal plusový bod.

Montreal prehrával 1:3 aj 3:4, ale napokon si z ľadu dvojnásobného obhajcu Stanleyho pohára odniesol dva body. Skórovali Cole Caufield a Josh Anderson, v úvode tretej tretiny vyrovnal Jesse Ylönen a v nájazdoch rozhodol Nick Suzuki.

Canadiens vyhrali prvýkrát na záver štvorzápasového tripu, Lightning si po štyroch víťazstvách zapísali prvú prehru.

“Sme vo fáze prestavby a nie vždy sa dostavia výsledky. Tie určite prídu, len treba tvrdo pracovať. Dnes sme odviedli skvelú prácu,” povedal pre nhl.com tréner Canadiens Martin St. Louis, pre ktorého to bol špeciálny duel.

V drese Lightning žiaril ako hráč a v roku 2004 bol kľúčovým členom tímu, ktorý prvýkrát v klubovej histórii získal Stanley Cup. V Tampe sa v úlohe zastupujúceho trénera Montrealu predstavil prvýkrát.

“Tu som vyrastal a prežil krásne časy. Vždy bude pre mňa špeciálne prísť do Tampy,” povedal St. Louis podľa tsn.ca ešte pred zápasom. Obranca Joel Edmundson povedal, že hráči si veľmi želali vyhrať zápas pre St. Louisa.

Radko Gudas, Taylor Raddysh Čítajte aj Na Floride tlieskali rekordom i parádnemu hitu. Gudas poslal súpera do salta

“Nechcel aby to bolo o ňom, ale my sme túžili pre neho vyhrať. Sme radi, že to vyšlo, je to veľké víťazstvo,” povedal Edmundson. Tampa po prehre klesla v Atlantickej divízii na tretie miesto za Toronto, s ktorým sa stretne v najbližšom zápase.

“Robili sme hrozné chyby, za ktoré sme pykali. V tejto lige môže vyhrať každý s každým,” povedal tréner “bleskov” Jon Cooper. Černák zaznamenal až päť striel na bránku, ale svoje štatistiky si neobohatil.

Hráči New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom premárnili v sobotnom dueli s Floridou štvorgólový náskok a prehrali 6:7 po predĺžení. Domácim nestačil ani prvý hetrik Bielorusa Jegora Šarangoviča v kariére, Tatar nebodoval a pripísal si až tri mínusové body.

Florida zaznamenala tretie víťazstvo za sebou a je na čele Východnej konferencie o sedem bodov pred Torontom a Tampou.

Po dvoch tretinách síce „panteri“ prehrávali už 2:6, ale v tretej si štyrmi gólmi vynútili predĺženie a v ňom rozhodol švédsky obranca Gustav Forsling. Bol to jeho druhý zásah v stretnutí, rovnako dva góly dal aj jeho spoluhráč Aleksander Barkov, ktorý skóroval v oboch prípadoch pri hre bez brankára.

Tatar strávil na ľade 14:11 min, okrem troch mínusiek mal tri strely na bránku. “Vieme, že dokážeme zvrátiť hocijaký stav. Po druhej tretine sme si hovorili, že máme ešte 20 minút a ideme do toho naplno. Našli sme náš rytmus a išlo to,” povedal Barkov.

Tretiu tretinu vyhrali Panthers na strely 22:5. Okrem Barkova strieľali góly len obrancovia Floridy, keď sa presadili Forsling, Ben Chiarot, Radko Gudas a Brandon Montour. Prvýkrát v klubovej histórii skórovali štyria zadáci v jednom zápase. Dve asistencie si pripísal Jonathan Huberdeau a s 96 bodmi vyrovnal klubový rekord Barkova zo sezóny 2018–19.

Andrej Sekera Čítajte aj Sekera sa dočkal, pozrite si jeho prvý gól v sezóne. Chára hral takmer 21 minút

Dallas vyhral na ľade San Jose 5:4 a udržal si druhú voľnú kartu na postup do play off v Západnej konferencii. Stars viedli po prvej tretine 4:1, keď v poslednej sekunde úvodného dejstva skóroval Jason Robertson.

Domáci “žraloci” v závere ešte znížili na 4:5, ale Dallas už víťazstvo nepustil. Víťazný gól strelil bývalý hráč San Jose Joe Pavelski, ktorý pred príchodom do Dallasu v drese Sharks odohral svojich prvých 13 sezón v NHL a pridal aj asistenciu.

Rovnakou bilanciou sa prezentovali aj Vladislav Namestnikov, Roope Hintz a Robertson, Tyler Seguin prispel k tretiemu víťazstvu Stars za sebou tromi asistenciami.

“Rýchlo sme inkasovali, ale páčila sa mi reakcia po tom góle. Rýchlo sme sa zobudili a odpoveď bola skvelá,” povedal tréner Dallasu Rick Bowness.

Sekera nastúpil na svoj 30. zápas v tejto sezóne a 840. v kariére, v minulom strelil v Anaheime svoj prvý gól. Okrem plusového bodu zaznamenal aj dvojminútový trest za seknutie, jeho vylúčenie domáci nepotrestali. Sekerov krajan Marián Studenič šancu nedostal, bol len zdravý náhradník.

Minnesota bodovala v deviatom zápase za sebou, keď na ľade Caroliny vyhrala 3:1. Marc-Andre Fleury zaznamenal 37 zákrokov a pripísal si tretie víťazstvo v treťom zápase po výmene z Chicaga. Mats Zuccarello a Kirill Kaprizov strelili gól a pridali aj asistenciu.

Wild sú v Centrálnej divízii druhí 15 bodov za Coloradom a s trojbodovým náskokom pred St. Louis. Kaprizov nazbieral už 85 bodov (39+46), čím prekonal klubový rekord Mariána Gáboríka zo sezóny 2007–08. Bývalý slovenský útočník nazbieral v tom ročníku 83 bodov za 42 gólov a 41 asistencií v 77 zápasoch.

“Je to pre mňa obrovský úspech. Chcem sa poďakovať všetkým spoluhráčom, trénerom a každému v našej organizácii,” povedal Kaprizov. Jediný gól Hurricanes strelil Teuvo Teravainen, jeho tím nebodoval prvýkrát po šiestich zápasoch. Carolina vedie Metropolitnú divizíu s päťbodovým náskokom pred New Yorkom Rangers.

Auston Matthews strelil 51. gól v sezóne a pomohol Torontu k víťazstvu 6:3 vo Philadelphii. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 2:2, ale Maple Leafs vyhrali poslednú časť 4:1.

Obranca Morgan Rielly strelil gól a pridal dve asistencie, po dve gólové prihrávky zaznamenali Mitchell Marner a Michael Bunting. Ako bolo avizované, v obrane Flyers nedostal šancu Keith Yandle, ktorý tak v zostave chýbal prvýkrát od 22. marca 2009 a skončila sa jeho séria 989 zápasov bez prerušenia.

Najdlhšiu aktívnu sériu v NHL tak má útočník Arizony Phil Kessel, ktorý hral 968 zápasov za sebou. V závere marca prekonal Douga Jarvisa, keď odohral 965. duel v rade.

Keith Yandle Čítajte aj Yandleho rekordná séria sa zastavila na čísle 989. Železným mužom bol aj Ramsay

Colorado zdolalo Pittsburgh 3:2 a je blízko k tomu, aby si ako prvý tím zabezpečilo istotu postupu do play off.

Penguins necelých päť minút pred koncom vyrovnali na 2:2 zásluhou Mikea Mathesona, ale “lavína” reagovala bleskovo a o 27 sekúnd neskôr strelil víťazný gól Devon Toews.

Avalanche aj bez zraneného Nazema Kadriho vyhrali 28. domáci zápas v sezóne, čím vyrovnali klubový rekord Colorado/Quebec Nordiques z ročníkov (2000–01 a 2017–18). Colorado je so 104 bodmi najlepším tímom NHL a miestenku do play off môžu mať už v nedeľu, keď Vegas Golden Knights prehrajú s Vancouverom Canucks.

Útočník “Avs” Nathan MacKinnon zaznamenal 400. asistenciu, jeho spoluhráč Darren Helm nastúpil na 800. zápas.

Sumáre NHL

New Jersey Devils – Florida Panthers 6:7 pp (2:1, 4:1, 0:4 – 0:1)
Góly: 4. Šarangovič, 4. Hughes, 22. Šarangovič (Mercer), 23. Kuokkanen (Johnsson, Smith), 35. Šarangovič (Hischier), 37. Johnsson (Kuokkanen, Boqvist) – 10. Chiarot, 32. Gudas (Montour), 46. Montour (Duclair, Marchment), 48. Forsling, 56. Barkov (Bennett, Huberdeau), 59. Barkov (Weegar, Huberdeau), 62. Forsling (Bennett). Brankári: Hammond – Bobrovskij (41. Knight), strely na bránku: 31:41, 12.284 divákov.

Colorado Avalanche – Pittsburgh Penguins 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 30. Rantanen (Burakovsky, MacKinnon), 36. Aube-Kubel (Newhook, Sturm), 56. Toews (MacKinnon, Rantanen) – 35. Crosby (Letang, Guentzel), 56. Matheson (Guentzel). Brankári: Kuemper – Jarry, strely na bránku: 38:40, 18.102 divákov.

Boston Bruins – Columbus Blue Jackets 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 16. Haula (Hall, McAvoy), 39. Marchand (Bergeron, DeBrusk), 57. Haula (Carlo, Lindholm), 58. DeBrusk (Marchand, McAvoy), 60. Coyle (Bergeron, Marchand) – 20. Nyquist (Sillinger, Boqvist), 21. Danforth (Činachov, Kuraly). Brankári: Swayman – Merzlikins, strely na bránku: 42:24, 17.850 divákov.

Carolina Hurricanes – Minnesota Wild 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 54. Teräväinen (Aho, Slavin) – 11. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon), 25. Kulikov (Jost, Brodin), 48. Kaprizov (Zuccarello, Hartman). Brankári: Andersen – Fleury, strely na bránku: 38:19, 16.375 divákov,

Philadelphia Flyers – Toronto Maple Leafs 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)
Góly: 24. Hayes (Provorov, Lindblom), 35. Provorov (Hayes), 53. Provorov (Brown, MacEwen) – 31. Simmonds (Brodie), 32. Liljegren (Giordano, Bunting), 48. Matthews (Marner, Rielly), 52. Engvall (Rielly), 54. Rielly (Bunting, Marner), 56. Tavares (Nylander). Brankári: Hart – Campbell, strely na bránku: 32:28, 17.097 divákov.

Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 4:5 pp a sn (2:0, 2:3, 0:1 – 0:0)
Góly: 9. Stamkos (Kučerov, Hedman), 14. Cirelli (Paul), 32. Kučerov (Hedman, Killorn), 40. Point (Palát, Kučerov) – 29. Caufield (Pitlick), 34. Schueneman (Suzuki), 36. Anderson (Hoffman), 43. Ylönen (Poehling, Pitlick), rozh. náj. Suzuki. Brankári: Elliott – Allen, strely na bránku: 41:31, 19.092 divákov.

Winnipeg Jets – Los Angeles Kings 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Ehlers (Scheifele), 34. Lowry (Heinola, Pionk) – 3. Kempe (Danault, Edler), 11. Kopitar (Kempe, Durzi), 24. Vilardi (Spence, Kopitar). Brankári: Hellebuyck – Petersen, strely na bránku: 27:38, 14.067 divákov.

Calgary Flames – St. Louis Blues 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Góly: 5. Ritchie (Andersson, Hanifin), 13. Gaudreau (Backlund, Gudbranson), 51. Hanifin, 60. Dubé (Lindholm, Tkachuk) – 1. Thomas (Faulk, Tarasenko), 18. O'Reilly (Schenn), 34. Faulk (Perron, Saad), 59. Walker (Thomas, Leddy), 60. Barbašov (Schenn, Faulk), 60. Saad (Bučnevič). Brankári: Markström – Husso, strely na bránku: 43:25, 16.422 divákov.

San Jose Sharks – Dallas Stars 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Bonino (Gregor, Karlsson), 28. Burns (Chmelevski, Megna), 56. Leonard (Karlsson, Ferraro), 59. Couture (Chmelevski, Gregor) – 2. Namestnikov (Seguin), 9. Hakanpää (Seguin, Namestnikov), 10. Hintz (Klingberg, Pavelski), 20. Robertson (Gurianov, Seguin), 48. Pavelski (Hintz, Robertson). Brankári: Kahkonen (21. Reimer) – Wedgewood, strely na bránku: 28:29, 14.021 divákov.