Sekera sa dočkal, pozrite si jeho prvý gól v sezóne. Chára hral takmer 21 minút

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera pomohol gólom k výhre Dallasu Stars v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení.

01.04.2022 07:02 , aktualizované: 09:55
Andrej Sekera Foto: ,
Andrej Sekera z Dallasu korčuľuje za hráčom Anaheimu Sonnym Milanom.

Tridsaťpäťročný bek sa presadil v 56. minúte, keď zvýšil na 2:1 pre hostí. Bol to jeho premiérový gól v prebiehajúcej sezóne.

Sekera odohral 14 minút, dvakrát vystrelil na bránku a pripísal si jeden plusový bod. Jeho spoluhráč Marián Studenič strávil na ľade necelých desať minút a raz ohrozil súperovho brankára.

Sekera gólovo mlčal 32 zápasov, brankára Gibsona prestrelil po tom, čo sa k nemu dostal odrazený puk. V predĺžení potom rozhodol o triumfe Dallasu Jamie Benn.

„Takto vyzerá hokej aj v play off. Takže chlapci, ktorí si tým neprešli, tak pre nich to bola skvelá skúsenosť,“ povedal tréner hostí Dallas Eakins.

Hokejisti Toronta Maple Leafs zvíťazili na svojom ľade nad Winnipegom Jets 7:3. Jeden gól domácich strelil Auston Matthews a s 50 presnými zásahmi sa osamostatnil na čele tabuľky kanonierov.

O jeden menej má na konte Leon Draisaitl z Edmontonu. Matthews je prvý hráč Maple Leafs, ktorý pokoril túto hranicu od sezóny 1993/94, keď sa to podarilo Daveovi Andreychukovi.

„Znamená to pre mňa veľa. Bolo to zvláštne dosiahnuť tento míľnik pred domácimi fanúšikmi. Energia a atmosféra dnes večer boli skvelé. Ako som už povedal, mám naozaj šťastie, že môžem hrať s takými úžasnými hráčmi už šesť rokov,“ povedal Matthews.

Je zároveň desiaty hráč narodený v Spojených štátoch, ktorý dosiahli tento míľnik a prvý po Johnovi LeClairovi od sezóny 1997/98 (Philadelphia Flyers). Matthews to dokázal v 62 zápasoch, čo je najmenej za 26 rokov.

V sezóne 1995/96 to dokázali Mario Lemieux v 50 zápasoch, Jaromír Jágr v 59 (obaja Pittsburgh Penguins), Alexander Mogiľnyj v 60 (Vancouver Canucks) a Peter Bondra v 62 dueloch (Washington Capitals).

Florida zvíťazila nad Chicagom 4:0 a pripísala si už 28. domáci triumf v sezóne, čo je klubový rekord. Brankár Sergej Bobrovskij sa na ňom podieľal 37 zásahmi a dosiahol tretí shutout v sezóne.

Útočník Jonathan Huberdeau zaznamenal 71. asistenciu v sezóne, čo pred ním nedokázal žiadny iný hráč na poste ľavého krídla. Vytvoril tak rekord NHL a prekonal zápis Joea Juneaua z Bostonu zo sezóny 1992/1993.

„Je to skvelý moment. Bez môjho tímu by som to nedokázal. Vedel som o rekorde zo sociálnych sietí, ale nesnažil som sa na to myslieť. Hovoril som si – pokračuj, zbieraj asistencie.“

Boston doma rozstrieľal New Jersey 8:1. V drese hostí odohral slovenský útočník Tomáš Tatar 16:14 minút a pripísal si štyri strely na bránku a dve mínusky.

Boston strelil šesť gólov v druhej tretine, pričom sa presadil aj debutant Marc McLaughlin. Dvadsaťdvaročný útočník zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

„Bolo to dosť zvláštne. Mám pocit, že som ten moment ako dieťa prežil nespočetnekrát, keď som dole v pivnici strieľal puky. Dostal som skvelú prihrávku, všetko, čo som musel urobiť, bolo iba vystreliť,“ povedal McLaughlin.

Z víťazstva sa tešil obranca Zdeno Chára, ktorého New York Islanders zdolali Columbus Blue Jackets 5:2. Slovenský bek strávil na ľade 20:42 minút. „Ostrovanov“ potiahol Mathew Barzal, zaznamenal gól a asistenciu. „Sme profesionáli a na konci dňa chceme dosiahnuť niečo viac, ako len zdolať Columbus. Chceme získať Stanleyho pohár,“ vyhlásil útočník."

Frederik Andersen z Caroliny si pripísal shutout, zlikvidoval všetkých 32 pokusov hráčov Montrealu. Andrej Svečnikov sa na triumfe podieľal dvoma gólmi. V profilige dosiahol už 200 bodov (86 gólov a 114 asistencií) v 270 zápasoch.

Jevgenij Malkin rozhodol o triumfe Pittsburghu na ľade Minnesoty. Ruský útočník prekonal Talbota po tom, čo do siete dorazil svoju vlastnú strelu. Jeho spoluhráč Rickard Rakell sa presadil dvakrát.
Colorado zdolalo doma San Jose 4:2. Mikko Rantanen strelil víťazný gól v presilovej hre, bol to jeho 16. gól v početnej výhode v tejto sezóne. Vyrovnal tým svoje kariérne maximum zo sezóny 2018/2019.

Calgary doma podľahlo Los Angeles 2:3 po nájazdoch. Útočník „plameňov“ Matthew Tkachuk ukončil päťzápasovú bodovú sériu, počas ktorej získal 12 bodov (4+8).

NHL – sumáre:

Boston Bruins – New Jersey Devils 8:1 (2:1, 6:0, 0:0)
Góly: 1. Grzelcyk, 17. DeBrusk (Bergeron, Lindholm), 23. Haula (Pastrňák), 27. Marchand (DeBrusk, Grzelcyk), 30. Bergeron (Pastrňák, McAvoy), 31. Marchand (Reilly, Bergeron), 33. McLaughlin (Frederic), 37. Hall (Pastrňák) – 12. Hughes (Hischier, Severson). Brankári: Ullmark – Daws (30. Gillies), strely na bránku: 40:26, 17.850 divákov.

Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets 7:3 (1:2, 4:1, 2:0)
Góly: 16. Giordano (Michejev, Liljegren), 22. Nylander (Matthews, Marner), 25. Tavares (Dahlström, Michejev), 29. Nylander (Marner, Rielly), 34. Michejev (Engvall), 58. Matthews (Marner), 59. Liljegren (Nylander, Giordano) – 4. Wheeler (Sanford), 8. Šťastný (Ehlers, Scheifele), 24. Ehlers (Morrissey). Brankári: Kallgren – Comrie, strely na bránku: 38:23, 18.517 divákov.

Florida Panthers – Chicago Blackhawks 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 19. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 28. Lomberg (Thornton, Gudas), 32. Forsling (Reinhart, Marchment), 54. Barkov (Huberdeau, Reinhart). Brankári: Bobrovskij – Delia, strely na bránku: 44:37, 15.218 divákov.

New York Islanders – Columbus Blue Jackets 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Góly: 9. Aho (Nelson), 9. Wahlstrom (Parise, Barzal), 44. Palmieri (Bailey, Pelech), 50. Barzal, 60. Pulock – 29. Bemström (Robinson, Kukan), 31. Danforth. Brankári: Varlamov – Merzlikins, strely na bránku: 36:32, 17.255 divákov.

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 20. Svečnikov (Slavin, Domi), 24. Teräväinen (Aho, DeAngelo), 59. Svečnikov (Slavin). Brankári: Andersen – Allen, strely na bránku: 44:32, 15.289 divákov.

Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 11. Dumba (Boldy), 38. F. Gaudreau (Fiala, Boldy), 42. Kaprizov (Hartman, Spurgeon) – 2. Rakell (Marino, Zucker), 22. Guentzel (Letang, Malkin), 30. Rakell (Crosby), 64. Malkin (Rust, Matheson). Brankári: Talbot – DeSmith, strely na bránku: 31:39, 18.978 divákov.

Calgary Flames – Los Angeles Kings 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 42. J. Gaudreau (Järnkrok, Hanifin), 54. Gudbranson (Monahan, Lucic) – 22. Iafallo (Kempe, Edler), 56. Arvidsson (Danault, Määttä), rozh. nájazd Andersson. Brankári: Markström – Petersen, strely na bránku: 28:32, 16.398 divákov.

Colorado Avalanche – San Jose Sharks 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 22. Newhook (MacDermid, Johnson), 44. Helm (Ničuškin), 53. Rantanen (Kadri, Makar), 56. Burakovsky (Johnson, Kadri) – 33. Meier (Hertl, Barabanov), 47. Burns (Hertl). Brankári: Francouz – Kähkönen, strely na bránku: 46:27, 18.013 divákov.

Anaheim Ducks – Dallas Stars 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 40. Drysdale (Henrique, Carrick), 57. Shattenkirk (Vaakanainen, Terry) – 10. Suter (Seguin, Peterson), 56. Sekera, 61. Benn (Heiskanen). Brankári: Gibson – Oettinger, strely na bránku: 23:35, 12.385 divákov.