Pittsburgh naložil Detroitu jedenásť. Zažiaril ruský bohatier

Súboj slovenských obrancov v zámorskej hokejovej NHL vyznel pre Erika Černáka. Jeho Tampa Bay vyhrala na ľade New Yorku Islanders v zostave so Zdenom Chárom 4:1.

28.03.2022 07:02
Jevgenij Malkin Foto: ,
Útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin (vľavo) oslavuje gól spoločne s Rickardom Rakellom.

Ruský útočník Jevgenij Malkin sa blysol hetrikom a pridal asistenciu, jeho Pittsburgh aj vďaka tomu rozstrieľal Detroit 11:2.

Islanders po prvej tretine nad Tampou viedli, pri vylúčení Cháru za podrazenie však na začiatku druhej časti vyrovnal Victor Hedman a naštartoval svoj tím k ceste za víťazstvom. Černák odohral v drese hostí 17:42 min s plusovým bodom, jednou strelou na bránku a tromi zblokovanými strelami.

Chára mal minutáž 20:16, zblokoval dve strely súpera. Obaja Slováci raz sedeli na trestnej lavici. Za Islanders nedochytal brankár Iľja Sorokin, pre zranenie v hornej časti tela odstúpil po prostrednej tretine.

Hráči New Jersey si poradili doma s Montrealom 3:2 po nájazdoch. Tomáš Tatar proti svojmu bývalému klubu svoj nájazd nepremenil, v siedmej sérii však o výhre jeho tímu rozhodol Bielorus Jegor Šarangovič.

Dva góly v riadnom čase strelil za „diablov“ Jack Hughes a pridal jeden aj v nájazdoch. Tatar odohral 12:32 min s jednou strelou na bránku.

Malkin zaznamenal počas kanonády Pittsburghu v súboji s Detroitom svoj 13. hetrik v profiligovej kariére, čo je druhé najvyššie číslo medzi aktívnymi hráčmi.

„Tučniaci“ dosiahli 11 gólov v jednom stretnutí po takmer 30 rokoch, naposledy sa im to podarilo v novembri 1993 proti Philadelphii (11:5). Domáci na ľade jasne dominovali a už po necelej polovici duelu viedli 6:0.

Minnesota zdolala Colorado 3:2 po predĺžení a pripísala si šieste víťazstvo za sebou. Rozhodol o tom v nadstavení Kevin Fiala, Cam Talbot sa v tíme domácich prezentoval 40 úspešnými zákrokmi.

K'Andre Miller priviedol v predĺžení New York Rangers k víťazstvu nad Buffalom 5:4. Frank Vatrano dal dva góly, Alexis Lafreniere si pripísal gól a asistenciu a Rangers dosiahli piatu výhru z uplynulých šiestich domácich vystúpení.

John Tavares si pripísal dva presilovkové góly a Mitch Marner prispel tromi asistenciami k triumfu Toronta nad Floridou 5:2.

NHL – výsledky:
NY Islanders – Tampa Bay 1:4, NY Rangers – Buffalo 5:4 pp, Pittsburgh – Detroit 11:2, Minnesota – Colorado 3:2 pp, Nashville – Philadelphia 5:4, New Jersey – Montreal 3:2 pp a sn, Toronto – Florida 5:2, Winnipeg – Arizona 2:1 pp

Kto sú najlepší európski útočníci všetkých čias? Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Jevgenij Malkin v 13 sezónach zaznamenal 392...

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Zdeno Chára #New York Islanders #Jevgenij Malkin #Erik Černák