Gólová hviezda zápasu! Tatar žiaril pri prestrelke s Rangers

Prvá hviezda zápasu. Slovenský hokejista Tomáš Tatar má za sebou skvelý večer. V súboji medzi New Jersey Devils a New Yorkom Rangers strelil gól, prispel k víťazstvu 7:4 a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

23.03.2022 06:31
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar sa v zápase s New Yorkom Rangers ocitol aj v takejto pozícii.

Tatar bol celkom aktívny. Počas necelých pätnástich minút, ktoré strávil na ľade, preveril brankárske schopnosti hosťujúceho Šestorkina a následne striedajúceho Georgijeva štyrikrát.

Tridsaťjedenročný rodák z Ilavy si v stretnutí pripísal aj dva plusové body. Celkovo nastrieľal v sezóne dvanásť gólov, nazbieral 26 kanadských bo­dov.

Jeho presný zásah proti Rangers prišiel v 34. minúte, zvyšoval ním na 4:2 pre domácich. Tí prehrávali skoro do polovice zápasu 0:2, no potom prišla silná šesťminútovka.

Počas nej strelili štyri góly, tesne pred koncom druhej tretiny pridali aj piaty a položili základy úspechu.

Dallas v zostave s Andrejom Sekerom a Mariánom Studeničom zdolal v dôležitom súboji Edmonton 5:3 a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na pozíciu s druhou voľnou kartou.

Tampa Bay prehrala v Caroline 2:3, v drese dvojnásobného obhajcu Stanleyho pohára sa predstavil aj slovenský obranca Erik Černák.

Hráči New Yorku Islanders v defenzíve so Zdenom Chárom si poradili doma s Ottawou 3:0.

Washington s Martinom Fehérvárym nestačil na St. Louis, ktorému podľahol 2:5.

Výsledky NHL:
Carolina – Tampa Bay 3:2, New Jersey – New York Rangers 7:4 /TATAR za domácich 1+0/, Pittsburgh – Columbus 5:1, Washington – St. Louis 2:5, Detroit – Philadelphia 6:3, New York Islanders – Ottawa 3:0, Winnipeg – Vegas 4:0, Dallas – Edmonton 5:3, Calgary – San Jose 3:4, Arizona – Seattle 2:4, Los Angeles – Nashville 6:1

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #New York Rangers #New Jersey Devils