Nezastaviteľný Washington. Štvrtý triumf v rade režíroval Ovečkin

Hokejisti Capitals v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali Carolinu 4:3 po samostatných nájazdoch.

19.03.2022 06:48
alexander ovečkin Foto:
Alexander Ovečkin v zápase so Seattlom.

Hrdinom víťazného zápasu bol kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin. Ten sa päť minút pred koncom najskôr postaral o vyrovnanie na 3:3.

V záverečných samostatných nájazdoch potom rozhodol o bodoch pre tím z hlavného mesta ako jediný úspešný exekútor.

Kľúčové momenty zápasu Washingtonu na ľade Caroliny.

Ovečkin zaznamenal v tejto sezóne už 39 presný zásah, vďaka čomu mu patrí v tabuľke strelcov NHL štvrté miesto. Lídrom tejto štatistiky je Auston Matthews (45 gólov), za ktorým je 40 gólová dvojica Chris Kreidl a Leon Draisaitl.

Zdeno Chára Čítajte viac NHL gratulovala Chárovi. Zostrihala skvelé video

V drese Hurricanes dvakrát skóroval Seth Jarvis. Martin Fehérváry strávil na ľade vyše 24 minút, počas ktorých vyslal tri strely, rozdal štyri bodyčeky a pripísal si dva plusové body.

výsledky NHL:

Carolina – Washington 3:4 pp a sn, Ottawa – Philadelphia 3:1, Winnipeg – Boston 2:4, Calgary – Buffalo 0:1 pp, Anaheim – Florida 0:3, San Jose – Colorado 3:5

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Washington #Ovečkin #Martin Fehérváry