V NHL skórovali dvaja Slováci. Ovečkin sa vyrovnal Jágrovi

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zavelil gólom k obratu New Jersey, ktoré v nočnom stretnutí zámorskej NHL zdolalo doma Colorado 5:3.

09.03.2022 06:58
Alexander Ovečkin. Foto: ,
Alexander Ovečkin strelil v NHL už 766 gólov.

Proti najlepšiemu tímu celej súťaže prehrávali „diabli“ už 0:3 a naštartoval ich práve jubilejný desiaty Tatarov gól v tomto ročníku, ktorý zaznamenal v 30. minúte.

Strelecky sa presadil aj Adam Ružička. Jeho piaty presný zásah v sezóne však Calgary nestačil, Flames prehrali na domácom ľade s Washingtonom 4:5.

Ottawa, Montreal Čítajte viac NHL sa odstrihuje od KHL i ruských agentov. Ovečkina vypískali

Capitals potiahol k triumfu autor dvoch gólov Alexander Ovečkin, ktorý sa so 766 presnými zásahmi vyrovnal Jaromírovi Jágrovi v historickom poradí strelcov.

V drese Capitals, ktorí zvíťazili tretíkrát za sebou, odohral takmer 18 minút slovenský obranca Martin Fehérváry.

NHL – výsledky:

New Jersey – Colorado 5:3 /za domácich TATAR 1+0/, Philadelphia – Vegas 2:1, Pittsburgh – Florida 3:4, Detroit – Arizona 2:9, Toronto – Seattle 6:4, Minnesota – New York Rangers 5:2, Nashville – Dallas 2:1, St. Louis – Ottawa 1:4, Winnipeg – Tampa Bay 7:4, Chicago – Anaheim 8:3, Calgary – Washington 4:5 /za domácich RUŽIČKA 1+0/

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Alexander Ovečkin #Tomáš Tatar