Žiadny Chára, žiadny problém. Islanders bez Slováka vygumovali Anaheim

Hokejisti New Yorku Islanders bez zraneného slovenského obrancu Zdena Cháru zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 4:0.

28.02.2022 06:54
Zdeno Chára Foto:
Zdeno Chára.

Veľkou oporou hostí bol brankár Iľja Sorokin, ktorý vykryl všetkých 34 striel. Vancouver v bránke bez Jaroslava Haláka uspel na ľade New Yorku Rangers 5:2.

Sorokin si pripísal už piate čisté konto v prebiehajúcej sezóne a v tejto štatistike je druhý v celej NHL. Prvá priečka patrí s ôsmimi shutoutmi brankárovi Calgary Flames Jacobovi Markströmovi.

„Sorokin predviedol niekoľko vynikajúcich zákrokov, keď sme to potrebovali. Zaslúžil si tento shutout,“ povedal tréner Islanders Barry Trotz. Casey Cizikas strelil gól a na jeden prihral, Ross Johnston zaznamenal dve asistencie.

„Pracovali všetky štyri lajny. Obrancovia odohrali výborný zápas a keď sme ich pustili do prečíslenia, bol tam Iľja,“ povedal Cizikas. „Ostrovanom“ chýbal okrem Cháru aj najproduktívnejší hráč Mathew Barzal, obaja sa zranili v noci na nedeľu pri prehre s LA Kings, no ani v jednom prípade by nemalo ísť o nič vážne.

Druhý newyorský tím si proti Vancouveru pripísal druhú prehru za sebou. Canucks naopak vyhrali tretíkrát v sérii a uspeli v piatom z uplynulých šiestich dueloch.

Hokejisti s najviac zblokovanými strelami v NHL Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
1. Kris Russell
Zblokované strely: 2018...

J.T. Miller zaznamenal dve asistencie a svoju bodovú šnúru natiahol na šesť stretnutí (4+9). Vancouver viedol už 4:0, no v závere si takmer zdramatizoval duel, keď inkasoval v priebehu štyroch minút z hokejok Alexisa Lafrenirea a Ryana Stromeho, no výhru udržali.

Hráči Caroliny zdolali na domácom ľade Edmonton 2:1. Potvrdili post lídra Východnej konferencie a zaknihovali piate víťazstvo za sebou. Gólom a asistenciou sa na tom podieľal Teuvo Teräväinen, ktorý bodoval vo ôsmom zápase v sérii (4+7).

„Všetci sa mi snažia hovoriť, aby som viac strieľal. No ja sa vždy snažím nájsť kombinácie, tvoriť hru. Ak to ide, prihrám, ak nie, občas vystrelím,“ povedal pre nhl.com. Oilers prišli v 6. minúte o Connora McDavida, ktorý dostal hokejkou do tváre od obrancu Bradyho Skjeia. Kapitán Edmontonu potreboval dentálne ošetrenie a vrátil sa do druhej tretiny.

Dallas bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru doma zdolal Buffalo 4:2 a uštedril mu šiestu prehru za sebou. Jake Oettinger chytil 38 striel, Michael Raffl zaznamenal po 16 dueloch bez gólu dva presné zásahy.

Zdeno Chára Čítajte viac Podceňovaný a odpisovaný. Slovenský dlháň kraľuje legendám

„Góly vždy potešia a keď sa vyhrá tak ešte viac,“ povedal. Štvrté víťazstvo po sebe zaznamenali hráči St. Louis, keď vyhrali v Chicagu 4:0. Hrdinom zápasu bol brankár Jordan Binnington s 30 zásahmi a desiatym shutoutom v kariére. „Náš tím hral výborne v posledných dvoch tretinách. Chalani mi pomohli a je fajn mať čisté konto a výhru,“ povedal.

Pittsburgh zvíťazil nad Columbusom 3:2, keď v záverečnej desaťminútovke otočil stav. V presilovke vyrovnal Jevenij Malkin a dve a štvrť minúty pred koncom strelil víťazný zásah Sidney Crosby. Bol to už jeho 74. víťazný gól v drese Penguins, čím vyrovnal Maria Lemieuxa na tretej priečke klubovej histórie. Viac majú na konte len Malkin (75) a Jaromír Jágr (74).

Kyle Connor sa podpísal dvoma gólmi na obrate Winnipegu Jets na ľade Arizony Coyotes v tretej tretine z 2:3 na 5:3. Hostia tak ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

„Neukazovali sme na seba prstami a neobviňovali sme sa navzájom, ale sadli sme si k tomu a dnes sme se prišli naozaj sústredení. Najlepší hráči musia byť najlepší a byť produktívni,“ povedal Connor, ktorý strelil šesť gólov v uplynulých siedmich dueloch.

Siedmu prehru v sérii zaknihovali hráči Seatlleu, napriek tomu, že prestrieľali San Jose 40:22, prehrali na jeho ľade 1:3. Prvé góly v NHL zaznamenali domáci Scott Reedy a Jonah Gadjovich. „V žiadnom prípade to nebol náš najlepší výkon, no našli sme cestu a získali dva body,“ povedal tréner Bob Boughner. „Za našu snahu sme dnes nedostali žiadnu odmenu. Musíme to prekonať,“ povzdychol si kouč hostí Dave Hakstol.

NHL

Carolina Hurricanes – Edmonton Oilers 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 12. Teräväinen (Svečnikov, Chatfield), 17. Aho (Teräväinen, Svečnikov) – 25. Ryan. Brankári: Andersen – Smith, strely na bránku: 29:30, 18.801 divákov.

Dallas Stars – Buffalo Sabres 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 13. Raffl (Faksa, Heiskanen), 27. Hintz (Pavelski, Harley), 37. Raffl (Seguin, Radulov), 49. Gurianov (Lindell, Benn) – 29. Thompson (Skinner, Samuelsson), 55. Eakin (Hägg). Brankári: Oettinger – Anderson, strely na bránku: 31:40, 18.532 divákov.

Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 23. Kyrou (Schenn, Barbašev), 27. Bučnevič (Thomas), 39. Perron (Schenn, Faulk), 44. Perron. Brankári: Fleury – Binnington, 30:35, 19.588 divákov.

Arizona Coyotes – Winnipeg Jets 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)
Góly: 11. Chychrun (Koljačonok, Eriksson), 17. Hayton (Ritchie, Chychrun), 34. Ritchie (Eriksson, Hayton) – 8. Lowry (Beaulieu, Schmidt), 11. Svečnikov (Beaulieu, Dubois), 44. Wheeler (Šťastný), 46. Connor (Svečnikov, Dubois), 59. Connor (Pionk). Brankári: Wedgewood – Comrie, strely na bránku: 29:38, 10.152 divákov.

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 5. Bjorkstrand (Roslovic, Voráček), 29. Roslovic – 20. Ruhwedel (Malkin, Kapanen), 52. Malkin (Rust, Guentzel), 58. Crosby (Letang, Rust). Brankári: Merzlikins – DeSmith, strely na bránku: 34:40, 17.072 divákov.

New York Rangers – Vancouver Canucks 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 50. Lafreniere (Zibanejad), 55. Strome (Panarin, Fox) – 4. Pearson (Miller), 20. Myers (Miller, Highmore), 27. Lammikko (Schenn), 36. Highmore (Ekman-Larsson, Myers), 58. Pettersson (Demko). Brankári: Georgijev – Demko, strely na bránku: 33:34, 16.483 divákov.

Anaheim Ducks – New York Islanders 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 14. Dobson (Pageau, Palmieri), 22. Cizikas (Johnston, Clutterbuck), 52. Greene (Johnston, Cizikas), 56. Bellows (Wahlstrom, Aho). Brankári: Stolarz – Sorokin, strely na bránku: 34:22, 14.173 divákov.

San Jose Sharks – Seattle Kraken 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Dzingel (Couture, Gregor), 28. Reedy (Weatherby), 55. Gadjovich (Weatherby, Burns) – 18. Geekie (Donato, Czarnik). Brankári: Reimer – Grubauer, strely na bránku: 24:40, 13.171 divákov.

Viac na túto tému: #USA #hokej #NHL #Kanada