Calgary s Ružičkom vyhralo deviaty duel v sérii, Halák nahradil Demka

Hokejisti Calgary v zostave so slovenským útočníkom Adamom Ružičkom vyhrali v zámorskej NHL deviaty duel za sebou.

20.02.2022 07:22
Jaroslav Halák Foto: ,
Zákrok Jaroslava Haláka z Vancouvru počas zápasu s Anaheimom.

Na domácom ľade zdolali Seattle 2:1. Brankár Jaroslav Halák sa pri prehre Vancouveru s Anaheimom 4:7 dostal do hry v 25. minúte, keď vystriedal Thatchera Demka a inkasoval dvakrát z 11 striel.

Calgary natiahlo úspešnú sériu vďaka víťaznému zásahu Eliasa Lindholma zo 48. minúty. Švédsky útočník predtým asistoval aj pri prvom góle svojho tímu z hokejky Matthewa Tkachuka.

Čestný úspech Seattlu dosiahol ďalší Švéd Calle Järnkrok. Ružička odohral vo štvrtej formácii domácich 8:25 min, pripísal si jednu strelu na bránku a jeden bodyček. Pre Seattle to bola tretia prehra za sebou.

Vancouver nenadviazal na dve predchádzajúce víťazstvá, keď nezvládol úvod súboja s Anaheimom a už po prvej dvadsaťminútovke prehrával o tri góly.

Po zvýšení na 5:0 pre hostí v 25. minúte dostal namiesto Demka šancu slovenský brankár Halák a pripísal si spolu deväť úspešných zákrokov.

Anaheim ho prekonal dvakrát, v drese hostí sa dvoma gólmi prezentovali Adam Henrique a Nicolas Deslauriers.

Buffalo prehralo na domácom ľade s Coloradom 3:5. Sabres nepomohol k zisku bodov ani hetrik Tagea Thompsona.

NHL – výsledky:
Buffalo – Colorado 3:5, Winnipeg – Edmonton 2:4, Ottawa – Boston 2:3 pp, Toronto – St. Louis 3:6, Arizona – Los Angeles 3:5, Calgary – Seattle 2:1, Vancouver – Anaheim 4:7

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Calgary Flames #Adam Ružička