Dallas bez Sekeru uspel v Chicagu, Marchmentov premiérový hetrik

Hokejisti Dallasu uspeli v zápase NHL na ľade Chicaga 1:0 po samostatných nájazdoch.

19.02.2022 07:49
Jake Oettinger Foto: ,
Brankár Dallasu Jake Oettinger zasahuje v zápase proti Chicagu.

Brankár hostí Jake Oettinger zneškodnil všetkých 34 striel súpera, domáci Marc-Andre Fleury si pripísal 29 zákrokov. V zostave Stars absentoval slovenský obranca Andrej Sekera pre zranenie v hornej časti tela.

Florida zvíťazila na ľade Minnesoty 6:2, premiérovým hetrikom v profiligovej kariére sa zaskvel hosťujúci útočník Mason Marchment.

Hráči Los Angeles uspeli v aréne Vegas 4:3 po predĺžení, v 63. minúte rozhodol svojím druhým gólom v zápase švédsky útočník Adrian Kempe.

NHL – výsledky:

Carolina Hurricanes – Nashville Predators 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 11. Skjei (Nečas, Trocheck), 26. Kotkaniemi (Nečas, Skjei), 40. Slavin (Svečnikov, Aho), 47. Svečnikov (Teräväinen, Aho), 60. Svečnikov (Slavin) – 39. Kunin (Johansen, Josi), 55. Forsberg (Josi, Duchene), 58. Jeannot (Josi). Brankári: Andersen – Saros, strely na bránku: 30:31, 18.911 divákov.

Minnesota Wild – Florida Panthers 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Góly: 8. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello), 50. Zuccarello (Kaprizov, Eriksson Ek) – 11. Marchment, 13. Marchment (Lundell, Reinhart), 29. Duclair (Huberdeau, Ekblad), 42. Ekblad (Duclair, Huberdeau), 54. Verhaeghe (Weegar), 55. Marchment (Lundell). Brankári: Talbot – Bobrovskij, strely na bránku: 26:35, 18.300 divákov.

Chicago Blackhawks – Dallas Stars 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Rozh. nájazd Peterson. Brankári: Fleury – Oettinger, strely na bránku: 34:29, 19.845 divákov.

Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings 3:4 pp (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 9. Pacioretty (Marchessault), 16. Smith (Marchessault, Karlsson), 27. Pacioretty (Eichel, Hutton) – 16. Athanasiou, 21. Kempe (Doughty, Kopitar), 38. Danault (Arvidsson, Roy), 63. Kempe (Durzi, Kopitar). Brankári: Brossoit – Quick, strely na bránku: 24:31, 18.238 divákov.

Viac na túto tému: #Andrej Sekera #Dallas Stars #Los Angeles Kings