Slovenský hokejista Zdeno Chára si v noci na stredu v NHL pripísal na konto asistenciu.

16.02.2022 05:04
USA SR šport NHL Devils Islanders Hokej Foto: ,
Zdeno Chára a Andy Greene z New Yorku Islanders.

New York Islanders však podľahli na ľade Buffala Sabres 3:6. Chára strávil na ľade 17:36 min. a mal mínusový bod. Tomáš Tatar asistoval pri domácej prehre New Jersey s Tampou Bay 3:6, Devils nevyužili náskok 3:1.

Tatar zaznamenal mínusku rovnako ako obranca Tampy Erik Černák. Tatarovmu spoluhráčovi Mariánovi Studeničovi pribudli do štatistík dva mínusové body.

Slovenský hokejista Adam Ružička prispel v noci na stredu v NHL gólom k víťazstvu Calgary nad Columbusom 6:2. V 47. minúte po prihrávke Trevora Lewisa zvýšil na 5:1 na Flames, štatistiky si vylepšil o plusový bod.

Washington s Martinom Fehérvárym triumfoval na ľade Nashvillu 4:1. Sidney Crosby vsietil jubilejný 500. gól v drese Pittsburghu Penguins a prispel k víťazstvu nad Philadelphiou 5:4 po predĺžení.

Crosby sa druhým hráčom „tučniakov“ po legendárnom Mariovi Lemieuxovi, ktorý dosiahol 500-gólovú hranicu.

Výsledky NHL:
Buffalo – New York Islanders 6:3 /za hostí Chára 0+1/, New Jersey – Tampa Bay 3:6 /za domácich Tatar 0+1/, New York Rangers – Boston 2:1 pp a sn, Ottawa- St. Louis 2:5, Pittsburgh – Philadelphia 5:4 pp, Nashville – Washington 1:4, Calgary – Columbus 6:2 /za domácich Ružička 1+0/, Colorado – Dallas 1:4, Los Angeles – Edmonton 2:5.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Zdeno Chára #New York Islanders #New Jersey Devils