Chára prihral na víťazný gól proti exklubu, Tatarove najdlhšie suchoty

Slovenský obranca Zdeno Chára sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve hokejistov New Yorku Islanders v zámorskej NHL nad Ottawou 4:1.

02.02.2022 06:56 , aktualizované: 11:38
Iľja Sorokin, Zdeno Chára Foto: ,
Brankár Islanders Iľja Sorokin prijíma gratulácie spoluhráčov vrátane Zdena Cháru.
debata (6)

Na gól prihral aj Adam Ružička pri triumfe Calgary na ľade Dallasu 4:3. Pre Cháru (0+4) i Ružičku (2+2) to bol štvrtý bod v sezóne.

Už desať zápasov sa do bodovania nezapísal Tomáš Tatar a jeho New Jersey podľahlo doma Torontu vysoko 1:7.

Chára asistoval pri víťaznom góle Islanders v 29. minúte, keď jeho nahodenie od mantinelu brankár Anton Forsberg neudržal a Oliver Wahlstrom bekhendom dostal domácich do vedenia 2:1. Mathew Barzal a Adam Pelech potom poistili dva body pred „ostrovanov“.

Brankár Iľja Sorokin prispel k výhre 26 zákrokmi. Chára v dueli proti svojmu niekdajšiemu klubu strávil na ľade 18:29 min, mal dve strely i plusový bod. Do zostavy domácich sa po zranení prvýkrát od 15. novembra vrátil obranca Ryan Pulock.

Už po 114 sekundách hry mal Ružička výrazný podiel na prvom góle Calgary v súboji na ľade Dallasu. Dvadsaťdvaročný útočník získal puk v strednom pásme, vymenil si ho s Milanom Lucicom a potom parádnym pasom poza ležiaceho obrancu pripravil zakončenie pre Trevora Lewisa.

Dallas neskôr otočil skóre na 3:1 vo svoj prospech, ktoré platilo ešte šesť minút pred záverečnou sirénou.

Andrew Mangiapane a Johnny Gaudreau sa však potom postarali v priebehu jednej minúty o vyrovnanie a 108 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe Calgary krátko po svojom návrate z trestnej lavice obranca Oliver Kylington.

Ružička odohral 11:34 min, k plusovému bodu a dvom strelám pridal v druhej tretine dvojminútový trest za sekanie. Jeho krajan Andrej Sekera sa opäť nezmestil do zostavy domácich.

„Ružička je veľký chlap so solídnymi hokejovými zručnosťami. Dobre korčuľuje, ale mal by byť ešte agresívnejší, aby viac vyťažil zo svojej postavy. Smerom dopredu sa potrebuje zlepšiť. Trpezlivo si počkám a uvidím, čo dokáže,“ povedal tréner Calgary Darryl Sutter o mladom slovenskom centrovi na portáli denníka Calgary Sun.

Jeho zverenci vyhrali päť z ostatných siedmich zápasov a v Pacifickej divízii Západnej konferencie im patrí štvrtá priečka, druhá s voľnou kartou do play off.

Jaroslav Halák Čítajte aj Skvelý Halák! Slovák ukázal, čo vie a stal sa hviezdou zápasu

„Veľké víťazstvo po obrate. Vôbec prvýkrát sme otočili takýto zápas. Myslím si, že musíme vylepšiť drobnosti a odviesť lepšiu robotu počas celých 60 minút,“ komentoval triumf v Dallase útočník Andrew Mangiapane, ktorý strelil dvadsiaty gól v sezóne.

Slovenský obranca Martin Fehérváry sa prezentoval plusovým bodom, štyrmi bodyčekmi a dvoma zblokovanými strelami pri víťazstve Washingtonu 4:3 po predĺžení v Pittsburghu. S minutážou 22:13 bol druhý najvyťaženejší hráč svojho tímu.

Hviezdou duelu sa stal jeho kolega z defenzívy Dmitrij Orlov, ktorý zaznamenal dva góly, vrátane víťazného v predĺžení. Washingtonu sa už v 7. minúte zranil český brankár Vítek Vaněček, nahradil ho Iľja Samsonov a tím potiahol k výhre 43 zákrokmi.

Tatar natiahol šnúru bez bodu už na desať zápasov, čo je najviac v jeho zámorskej kariére. Naposledy bodoval ešte 6. januára v dueli s Columbusom. Proti Torontu odohral 13:42 min, pripísal si dve „mínusky“ a jednu strelu na bránku.

New Jersey prehralo šiesty zápas za sebou. Pod jasný triumf Toronta 7:1 sa štyrmi bodmi podpísal Mitchell Marner a skóroval v každom z uplynulých siedmich stretnutí.

Toronto ťahá šnúru piatich víťazstiev. Obranca Christián Jaroš a útočník Marián Studenič sa nedostali do zostavy Devils.

Tampa Bay bez zraneného obrancu Erika Černáka zdolala doma San Jose 3:2 po predĺžení, v nadstavení sa o to postaral švédsky zadák Victor Hedman. Hosťom nepomohli dva body (1+1) Logana Couturea.

Brankár Jaroslav Halák sledoval zo striedačky prehru Vancouveru na ľade Nashvillu 2:4.

NHL – sumáre:

Boston Bruins – Seattle Kraken 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 30. Pastrňák (Hall, Marchand), 37. Hall (Nosek, Pastrňák), 51. Pastrňák (Bergeron, Marchand) – 41. Donskoi, 48. Appleton (Larsson, Blackwell). Brankári: Ullmark – Driedger, strely na bránku: 26:27, 17.850 divákov.

New Jersey Devils – Toronto Maple Leafs 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)
Góly: 44. Hughes (Šarangovič, Bratt) – 3. Spezza (Engvall), 9. Matthews (Marner, Bunting), 10. Kämpf (Michejev, Holl), 16. Marner (Matthews), 29. Bunting (Marner, Kämpf), 36. Engvall (Simmonds), 46. Marner. Brankári: Gillies (41. Schmid) – Campbell, strely na bránku: 32:36, 11.602 divákov.

New York Rangers – Florida Panthers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 1. Zibanejad, 24. Lafreniere (Kreider), 38. Kreider (Strome, Panarin), 55. Kreider (Zibanejad, Panarin), 60. Panarin – 11. Duclair (Huberdeau, Barkov), 23. Reinhart (Barkov, Ekblad). Brankári: Šesťorkin – Knight, strely na bránku: 35:36, 15.942 divákov.

Philadelphia Flyers – Winnipeg Jets 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 31. Konecny, 56. van Riemsdyk (Laughton), 59. Lindblom (Atkinson) – 1. Connor (Perfetti, Dubois). Brankári: Hart – Hellebuyck, strely na bránku: 36:33, 13.433 divákov.

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 3:4 pp (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 7. Malkin (Guentzel, Letang), 12. Rust (Crosby, Guentzel), 25. Rust (Crosby, Guentzel) – 6. Dowd (Hagelin), 17. Orlov (Sheary, Schultz), 40. Sprong (Carlson), 65. Orlov (Kuznecov, Wilson). Brankári: Jarry – Vaněček (7. Samsonov), strely na bránku: 47:32, 17.826 divákov.

Tampa Bay Lightning – San Jose Sharks 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 22. Cirelli (Point, McDonagh), 39. Killorn (Stamkos, Hedman), 63. Hedman – 25. Balcers (Vlasic, Couture), 42. Couture (Burns, Barabanov). Brankári: Vasilevskij – Reimer, strely na bránku: 32:21, 19.092 divákov.

New York Islanders – Ottawa Senators 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 19. Beauvillier (Parise, Nelson), 29. Wahlstrom (CHÁRA, Dobson), 36. Barzal (Mayfield), 48. Pelech (Mayfield, Pageau) – 2. Holden (Ennis, Tkachuk). Brankári: Sorokin – Forsberg, strely na bránku: 30:27, 15.258 divákov.

Nashville Predators – Vancouver Canucks 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Johansen (McCarron, Carrier), 16. Forsberg (Myers, Duchene), 24. Forsberg (Josi, Granlund), 42. Jeannot (Ekholm, Sissons) – 8. Highmore (Lammikko), 18. Ekman-Larsson (Boeser, Pearson). Brankári: Saros – Demko, strely na bránku: 28:32, 17.159 divákov.

Dallas Stars – Calgary Flames 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Góly: 5. Hanley (Damiani, Kero), 19. Robertson (Lindell, Heiskanen), 32. Benn (Seguin, Gurianov) – 2. Lewis (RUŽIČKA, Lucic), 55. Mangiapane (Coleman, Hanifin), 56. Gaudreau (Tkachuk, Lindholm), 59. Kylington (Andersson, Lindholm). Brankári: Oettinger – Markström, strely na bránku: 28:40, 17.567 divákov.

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 23. Kadri, 40. Rantanen (Burakovsky) – 33. Galchenyuk (Ljubuškin, Keller), 60. Crouse (Chychrun, Kessel), rozh. náj. Galchenyuk. Brankári: Kuemper – Wedgewood, strely na bránku: 40:24, 15.345 divákov.

Vegas Golden Knights – Buffalo Sabres 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 1. Smith (Karlsson, Marchessault), 19. Howden (Stone, Pacioretty), 22. Marchessault (Roy, Karlsson), 25. Kolesar (Howden), 42. Stone (Pacioretty, Patrick) – 36. Tuch (Jokiharju), 53. Hayden (Thompson). Brankári: Lehner – Anderson, strely na bránku: 35:32, 18.235 divákov.