Skvelý Halák! Slovák ukázal, čo vie a stal sa hviezdou zápasu

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa vrátil na ľady NHL štýlovo. Vancouver priviedol na ľade Chicaga k víťazstvu 3:1.

01.02.2022 06:30 , aktualizované: 06:42
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák zasahuje v zápase Vancouvru na ľade Chicaga.

Halák kryl dvadsať streleckých pokusov domácich. Puk za jeho chrbát prenikol až v 54. minúte po strele Murphyho.

Canucks v tom čase viedli po zásahoch Chiassona a Boesera 2:0. Po znížení pridali poistku 21 sekúnd pred koncom, keď po strele cez celé klzisko skóroval do prázdnej bránky Schenn.

Slovenského gólmana vyhlásili po zápase, ktorý sledovalo viac ako 17-tisíc divákov, za druhú hviezdu zápasu. Úspešnosť zákrokov vytiahol nad 95 percent.

Halák odchytal prvý zápas od 30. decembra, 15. januára ho Canucks zaradili na covidovú listinu.

"Nie je jednoduché nastúpiť po mesačnej prestávke, no snažil som sa čo najrýchlejšie dostať do správneho rytmu.

Musím pochváliť chalanov, ktorí odviedli pred našou bránkou skvelú robotu. Veľa sme toho Chicagu nedovolili, najmä v tretej tretine," uviedol Halák pre nhl.com.

Naopak, nedarilo sa ďalšiemu zo Slovákov, ktorí v noci zasiahli do deja v NHL.

Tomáš Tatar odohral v drese New Jersey na ľade Toronta takmer štrnásť minút, nedostal sa k jedinej strele. Jeho tím navyše prehral 4:6.

Tatar natiahol šnúru bez bodu na deväť zápasov, na ľade strávil 13:52 min.

Florida triumfovala v aréne Columbusu 8:4. Útočník hostí Sam Reinhart zaznamenal piaty hetrik v profilige a pridal aj asistenciu.

Výsledky NHL:
Columbus – Florida 4:8. Chicago – Vancouver 1:3 /Halák vykryl v drese hostí 20 striel/, Detroit – Anaheim 2:1 pp, Ottawa – Edmonton 3:2 pp, Toronto – New Jersey 6:4.

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Chicago Blackhawks #Vancouver Canucks