Tatar nebodoval od Troch kráľov. Problémový Kane skóroval v premiére za Oilers

Hokejisti New Jersey so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom podľahli v noci na nedeľu v NHL domácej Caroline 1:2 a pripísali si štvrtú prehru za sebou.

30.01.2022 06:57
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar z New Jersey pred brankárom Carolina Brettom Pesceom.

Oporou Hurricanes bol fínsky brankár Antti Raanta, ktorý vo svojom prvom štarte od 1. januára zneškodnil 24 súperových striel.

Philadelphia ukončila sériu trinástich prehier, gól v premiére za Edmonton strelil Evander Kane a hetrikom sa blysol útočník Toronta Michael Bunting.

Tatar nastúpil na krídle tretej formácie Devils, odohral 12:02 min. a zaznamenal jeden mínusový bod. Slovenský krídelník natiahol šnúru bez bodu na osem zápasov, naposledy bodoval 6. januára proti Columbusu.

Jeho krajania Christián Jaroš a Marián Studenič sa nedostali do zostavy New Jersey. Góly Hurricanes strelili Jordan Martinook a Andrej Svečnikov, Carolina vyhrala tretí duel za sebou.

„Vôbec som necítil, že som mal štvortýždňovú pauzu. Jednoducho som išiel na ľad a chytal,“ povedal Raantta pre nhl.com. Jediným úspešným strelcom Devils bol Jesper Boqvist, „diabli“ natiahli sériu prehier na štyri zápasy.

„V defenzíve to bolo v poriadku, ale musíme sa zlepšiť v útoku. Dostali sme sa do dobrých situácií, ale často namiesto strely ešte nasledovala zbytočná prihrávka,“ poznamenal tréner New Jersey Lindy Ruff.

Hráči Calgary zdolali rivala z Vancouveru 1:0, o ich víťazstve rozhodol Johnny Gaudreau v 29. sekunde predĺženia. Slovenský útočník Adam Ružička odohral ako center štvrtého útoku Flames 8:09 min. bez bodového zisku. Brankár Canucks Jaroslav Halák bol na striedačke.

Siedme čisté konto v sezóne (najviac v NHL) vychytal Švéd Jacob Markström, ktorému na to stačilo len 15 zásahov. Viac shutoutov v jednom ročníku v histórii Flames zaznamenal len držiteľ Vezinovej trofeje Miikka Kiprusoff (10 v sezóne 2005/2006).

Flames sa po štvorzápasovej sérii prehier opäť rozbehli, vyhrali tri zo štyroch a štyri z uplynulých šiestich duelov. Po štvorzápasovej prestávke v súvislosti s covidovým protokolom sa do bránky Canucks vrátil Thatcher Demko, podal kvalitný výkon, keď zlikvidoval 31 striel „plameňov“.

Dvojnásobný obhajca trofeje Tampa Bay stále bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka prehral doma s Vegas 2:3 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil v siedmej sérii Mark Stone.

Golden Knights viedli po góloch Bretta Howdena a Williama Carriera po dvoch tretinách 2:0, ale „blesky“ v tretej časti v priebehu štyroch minút vyrovnali, keď sa presadili Ross Colton a Corey Perry. Golden Knights ukončili štvorzápasovú sériu na ľadoch súperov s bilanciou 2–1–1.

"Bol to skvelý trip. Získali sme päť z ôsmich bodov proti veľmi silným tímom (Tampa Bay, Florida, Carolina, Washington, pozn. red.).

Navyše sme pred týmto zápasom prišli o dvoch hráčov, ktorí mali pozitívny test na covid," povedal tréner „zlatých rytierov“ Peter DeBoer. Vegas na poslednú chvíľu vypadli najproduktívnejší hráč Chandler Stephenson a obranca Dylan Coghlan.

Sam Bennett Čítajte viac Falošný Michigan. Najproduktívnejší hráč NHL vymyslel novú akciu

Druhý duel pre covid vynechal aj hviezdny útočník Tampy Nikita Kučerov. Černák nastúpil naposledy 13. januára proti Vancouveru.

Vydarenú premiéru v drese Edmontonu zažil Evander Kane, ktorý gólom pomohol k suverénnemu víťazstvu Oilers v Montreale 7:2. Tridsaťročný útočník, ktorý sa po nedávnom ukončení zmluvy zo strany San Jose ako voľný hráč upísal „olejárom“ do konca sezóny, otvoril už v 12. minúte skóre stretnutia.

„Vždy, keď prídete do nového tímu, tak sa chcete čo najlepšie zapísať a pomôcť. Som rád, že sa to podarilo. Chlapci spomínali, že dlho nedali prvý gól v zápase, tak aj z toho mám radosť,“ povedal pre tsn.ca útočník s kontroverznou povesťou.

Oilers otvorili skóre prvýkrát za uplynulých 12 duelov. Pod víťazstvo sa výrazne podpísali aj dvojgóloví strelci Leon Draisaitl a Zach Hyman, ktorý pridal aj asistenciu. Draisaitl sa s 31 presnými zásahmi dotiahol na najlepšieho strelca NHL Chrisa Kreidera z NY Rangers.

Nemecký center sa stal šiestym hráčom Edmontonu, ktorý strelil minimálne 30 gólov v štyroch sezónach za sebou. Pred ním to dosiahli Jarri Kurri, Wayne Gretzky, Glenn Anderson, Connor McDavid a Mark Messier. Obranca Oilers Kris Russell nastúpil na jubilejný 900. zápas v NHL.

Toronto aj zásluhou hetriku Michaela Buntinga triumfovalo na ľade Detroitu 7:4. Red Wings viedli 3:1 a po dvoch tretinách 4:2, ale hostia v tretej dvadsaťminútovke skórovali päťkrát a duel otočili vo svoj prospech.

Rozdielový gól na 5:4 strelil necelé tri minúty pred koncom švédsky obranca Rasmus Sandin, ktorý si otvoril strelecký účet v 34. zápase sezóny. Bunting znížil na 2:3 a potom dvomi gólmi v priebehu 150 sekúnd zariadil vyrovnanie na 4:4.

„Vedeli sme, že keď strelíme v tretej tretine prvý gól, tak budeme mať šancu na víťazstvo. Hrali sme dobre, len sme nemali šťastie v zakončení,“ vyjadril sa Bunting po svojom druhom hetriku v profiligovej kariére.

Víťazstvo hostí podčiarkli dvomi gólmi do prázdnej bránky Mitchell Marner, ktorý skóroval v piatom zápase za sebou, a kapitán John Tavares.

Tréner Jeff Blashill viedol Detroit v 500. zápase NHL, čo dokázal ako piaty kouč v klubovej histórii. Pred ním to dosiahli Jack Adams (964), Sid Abel (811), Mike Babcock (786) a Scotty Bowman (701).

Henrik Lundqvist Čítajte viac Rangers vyvesili Lundqvistov dres. Gratuloval mu aj Gáborík

Anaheim vyhral v Ottawe 2:1, víťazný gól strelil v 44. minúte Troy Terry (25. gól v sezóne). Ducks si pripísali štvrté víťazstvo v uplynulých piatich dueloch. Oporou „káčerov“ bol brankár John Gibson, ktorý chytil 44 striel.

Zaznamenal 163. víťazstvo, čím predbehol Jonasa Hillera a osamostatnil sa v tejto štatistike na treťom mieste klubovej histórie. Na čele je Jean-Sebastien Giguere (206) pred Guyom Hebertom (173). Jediný gól Senators dal po peknej individuálnej akcii Tyler Ennis.

Philadelphia zdolala Los Angeles 4:3 po predĺžení a ukončila sériu trinástich prehier. O rozhodujúci gól sa postaral v 63. minúte Scott Laughton.

Flyers prišli o vedenie 3:1, keď 38 sekúnd pred koncom vyrovnal na 3:3 Anže Kopitar, ale napokon predsa len ukončili najdlhšiu sériu prehier v klubovej histórii, ktorá trvala od 29. decembra.

„Bolo to dlhé čakanie. Neznášame prehry a prežívali sme toto obdobie ťažko. Inkasovali sme v závere, ale bolo dôležité, že nás to nepoložilo a našli sme cestu k víťazstvu,“ vydýchol si dvojgólový útočník Flyers Cam Atkinson po prvom triumfe „letcov“ v roku 2022.

Sumáre NHL:

Ottawa Senators – Anaheim Ducks 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 8. Ennis (Thomson, Chabot) – 7. Rakell (Manson, Steel), 44. Terry (Getzlaf). Brankári: Forsberg – Gibson, strely na bránku: 45:20, bez divákov.

Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 10. Mayhew (Ristolainen, Frost), 30. Atkinson (Giroux), 50. Atkinson, 63. Laughton (Atkinson, Provorov) – 36. Arvidsson (Durzi, Danault), 50. Arvidsson (Kaliyev, Durzi), 60. Kopitar. Brankári: Hart – Quick, strely na bránku: 36:40, 13.763 divákov.

St. Louis Blues – Winnipeg Jets 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 7. Tarasenko (Schenn, Faulk) – 15. Šťastný, 28. Connor (Dubois), 33. Schmidt (Scheifele, Connor), 58. Šťastný (Pionk). Brankári: Husso – Comrie, strely na bránku: 29:24, 18.096 divákov.

Florida Panthers – San Jose Sharks 5:4 pp (1:2, 0:1, 3:1 – 1:0)
Góly: 20. Forsling (Reinhart, Marchment), 42. Barkov (Huberdeau, Verhaeghe), 48. Marchment (Reinhart), 50. Huberdeau (Verhaeghe, Weegar), 62. Bennett (Huberdeau, Forsling) – 7. Hertl (Balcers), 18. Dahlén (Gregor, Bonino), 22. Nieto (Bonino, Vlasic), 45. Dahlén (Burns, Bonino). Brankári: Bobrovskij – Reimer, strely na bránku: 50:34, 18.152 divákov.

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Martinook (Jarvis, Skjei), 15. Svečnikov (Cole) – 18. Boqvist (Vesey, Kuokkanen). Brankári: Raanta – Gillies, strely na bránku: 23:25, 18.596 divákov.

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 4:7 (1:1, 3:1, 0:5)
Góly: 2. Larkin (Namestnikov), 22. Namestnikov (Larkin, Seider), 23. Bertuzzi (Fabbri, Seider), 36. Larkin (Fabbri, Raymond) – 17. Engvall (Rielly, Spezza), 33. Bunting (Holl, Kämpf), 50. Bunting (Matthews, Holl), 52. Bunting (Marner, Matthews), 58. Sandin (Tavares, Kerfoot), 59. Marner (Kerfoot, Rielly), 60. Tavares (Kämpf). Brankári: Nedeljkovic – Mrázek, strely na bránku: 35:37, 19.515 divákov.

Montreal Canadiens – Edmonton Oilers 2:7 (0:3, 2:3, 0:1)
Góly: 24. Anderson (Chiarot, Evans), 36. Toffoli (Hoffman, Suzuki) – 12. Kane (Bouchard, Yamamoto), 13. Hyman (Russell, Lagesson), 14. Draisaitl (Foegele), 27. Nugent-Hopkins (Hyman, Kassian), 35. Hyman (Nurse, Nugent-Hopkins), 36. Draisaitl (Foegele, Keith), 60. Ryan (Shore, Keith). Brankári: Montembeault (41. Primeau) – Skinner, strely na bránku: 23:24, bez divákov.

Tampa Bay Lightning – Vegas Golden Knights 2:3 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 54. Colton (Perry, Maroon), 58. Perry – 6. Howden (Carrier), 35. Carrier (Howden), rozh. nájazd Stone. Brankári: Vasilevskij – Lehner, strely na bránku: 29:27, 19.092 divákov.

Arizona Coyotes – Buffalo Sabres 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 52. Gostisbehere (Keller, Kessel) – 8. Okposo (Bryson, Eakin), 16. Krebs (Mittelstadt, Tuch), 28. Tuch (Krebs, Thompson). Brankári: Vejmelka – Anderson, strely na bránku: 29:35, 12.853 divákov.

Calgary Flames – Vancouver Canucks 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 61. Gaudreau (Lindholm). Brankári: Markström – Demko, strely na bránku: 32:15, 9639 divákov.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #New Jersey Devils #Evander Kane