Tic-tac-toe s hviezdami. Ružička zakončil lahôdkovú akciu

Slovenský hokejista Adam Ružička prispel v noci na utorok v NHL gólom k vysokému víťazstvu Calgary nad St. Louis 7:1. Na ľade strávil 9:41 min a zaznamenal dva plusové body. Matthew Tkachuk si v drese Flames pripísal na konto päť asistencii.

25.01.2022 06:13 , aktualizované: 13:46
Calgary Foto: ,
Hokejisti Calgary sa tešia z gólu proti St. Louis.

Ružička sa presadil v 37. minúte po ukážkovej kombinácii Tkachuka s Johnnym Gaudreauom (v zámorí nazývajú takúto akciu tic-tac-toe). Brankára Jordana Binningtona prekonal strelou k ľavej žrdi a zvýšil na 6:1 pre domácich:

Tkachuk zaznamenal v uplynulých piatich zápasoch 13 bodov (4+9).

„Matt potvrdzuje, že je skvelý hokejista, výborne číta hru a vie dostať spoluhráčov do dobrých pozícií,“ pochválil Gaudreau svojho kolegu z útočnej formácie.

Blues nenadviazali na trojzápasovú víťaznú sériu, ich jediný gól strelil Tyler Bozak. „Toto pre nás musí byť budíček a musíme sa vrátiť k našej hre. Dostávame sa do dôležitej časti sezóny a začína sa bojovať o play off,“ povedal kapitán St. Louis Ryan O'Reilly.

Washington v zostave s Martinom Fehérvárym prehral s Vegas 0:1. Slovenský obranca odohral 18:19 minúty a do štatistík si pripísal aj jeden hit a dve zblokované strely. O triumfe Golden Knights rozhodol v 26. minúte Michael Amadio.

Druhým hrdinom Vegas bol brankár Robin Lehner, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov a zaznamenal prvý shutout v sezóne pre seba i celý tím. „Bez skvelého výkonu nášho brankára by sme dnes nevyhrali. Potrebovali sme to od Lennyho,“ povedal tréner Peter DeBoer.

„Je fajn, že som mal čisté konto a že sme odštartovali ‚road trip‘ víťazstvom,“ povedal brankár. Washington prvýkrát v sezóne nestrelil ani jeden gól a prehral siedmy z posledných desiatich zápasov.

O triumfe Golden Knights rozhodol v 26. minúte Michael Amadio. Dallas bez Andreja Sekeru zvíťazil na ľade trápiacej sa Philadelphie 3:1.

Minnesota deklasovala Montreal 8:2 a bodovala v siedmom zápase za sebou. Ruský útočník Kirill Kaprizov si vylepšil štatistiky dvoma asistenciami a zavŕšil prvú stovku bodov v profilige.

Na túto métu sa dostal najrýchlejšie v histórii Wild, keď v 92 zápasoch základnej časti zaznamenal 44 gólov a 56 asistencií. Connor Dewar zaznamenal premiérový gól v NHL, keď v druhej tretine zvýšil na 3:1:

„Vždy, keď ma vidíte hrať, som lepší hokejista. Každý deň.“ Škvrnou na víťazstve Minnesoty bolo zranenie brankára Cama Talbota. Ten sa vrátil do zostavy po päťzápasovej pauze spôsobenej problémami v dolnej časti tela, no po druhej tretine musel opustiť bránku.

„Privodil si rovnaké zranenie, ale nie na rovnakom mieste. Nie je to vážne, ale načo ho vracať späť do bránky a riskovať,“ povedal tréner Dean Evason.

Sumáre NHL:

New York Rangers – Los Angeles Kings 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 20. Kreider (Fox, Panarin), 55. Goodrow (Panarin, Strome), rozh. nájazd: Fox – 32. Lizotte (Anderson, Moore), 40. Iafallo (Kopitar, A. Kempe). Brankári: Šesťorkin – Quick, strely na bránku: 30:36, 15.666 divákov.

Philadelphia Flyers – Dallas Stars 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 33. Provorov (Konecny, Braun) – 18. Hintz (Robertson), 57. Peterson (Radulov, Suter), 59. Pavelski (Hintz, Lindell). Brankári: Hart – Oettinger, strely na bránku: 28:36, 14.868 divákov.

Washington Capitals – Vegas Golden Knights 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 26. Amadio (Howden). Brankári: Vaněček – Lehner, strely na bránku: 34:29, 18.573 divákov.

Boston Bruins – Anaheim Ducks 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 28. Pastrňák (Nosek, Foligno), 36. Hall (Marchand, Bergeron), 57. Haula (M. Reilly, Pastrňák) – 10. Grant (Getzlaf, Lindholm), 22. Lundeström (Lindholm), 32. Getzlaf (Rakell, Lindholm), 47. Terry (Shattenkirk, Fowler), 51. Pateryn (Zegras, Rakell). Brankári: Rask – Gibson, strely na bránku: 26:27, 17.850 divákov.

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)
Góly: 4. Spurgeon (Goligoski, Greenway), 10. Foligno (Greenway, Merrill), 25. Dewar (Sturm, Goligoski), 25. Sturm (Dewar, Spurgeon), 40. Zuccarello (Kaprizov), 47. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 50. Benn (Sturm, Fiala), 56. Fiala (Gaudreau, Boldy) – 2. Hoffman (Dauphin, Petry), 45. Pitlick (Paquette, Evans). Brankári: Talbot (41. Kahkonen) – Primeau (41. McNiven), strely na bránku: 39:21, 18.104 divákov.

Calgary Flames – St. Louis Blues 7:1 (3:1, 4:0, 0:0)
Góly: 7. Zadorov (Tkachuk, Gudbranson), 13. Tanev (Gaudreau), 16. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk), 24. Monahan (Tkachuk, Andersson), 35. Coleman (Backlund, Lewis), 37. RUŽIČKA (Tkachuk, Gaudreau), 40. Gaudreau (Tkachuk, Zadorov) – 6. Bozak (Sundqvist, Kostin). Brankári: Markström – Binnington (41. Husso), strely ba bránku: 48:21, 9039 divákov.

Colorado Avalanche – Chicago Blackhawks 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. Kadri (MacKinnon, Makar), 47. Rantanen (Landeskog, Toews). Brankári: Francouz – Fleury, strely na bránku: 29:24, 16.503 divákov.