Výborný výkon Cháru, obhajca so zahanbujúcim debaklom

Hokejisti New Yorku Islanders so slovenským obrancom Zdenom Chárom zdolali v noci na piatok v zámorskej NHL Buffalo 4:1.

31.12.2021 06:45
zdeno chára Foto:
Zdeno Chára.

Vydarený návrat do zostavy „ostrovanov“ zažil Mathew Barzal, ktorý sa na výhre podieľal gólom a dvomi asistenciami.

Dvadsaťštyriročný center odohral svoj prvý zápas od 11. decembra, predchádzajúce tri stretnutia vynechal v súvislosti s COVID-19 protokolom.

Brankár Semjon Varlamov pomohol k víťazstvu 36 úspešnými zákrokmi.

Chára bol s 22:11 minútami najviac vyťažovaný hráč svojho tímu, vyslal dve strely na bránku, zblokoval tri strely súpera a duel dokončil s dvomi plusovými bodmi.

Do súťažnej akcie sa vrátil brankár Vancouveru Jaroslav Halák. Na ľade Los Angeles zneškodnil v riadnom hracom čase a predĺžení 34 z 35 striel súpera, jeho tím napokon prehral s Kings 1:2 po nájazdoch.

Hokejisti NHL s najvyšším počtom zápasov v sérii Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
15. Johnny Wilson: 580 zápasov (1952 - 1960).

Halák v záverečnom rozstrele inkasoval z piatich nájazdov dvakrát. Autorom víťazného nájazdu domácich bol švédsky krídelník Viktor Arvidsson. Canucks prehrali prvýkrát pod vedením Brucea Boudreaua.

Tridsaťšesťročný Halák nastúpil za Canucks siedmykrát, prvýkrát od 14. decembra, ale nepridal druhé víťazstvo. V riadnom hracom čase inkasoval len raz, keď ho v druhej tretine tečovanou strelou prekonal Brendan Lemieux.

Ten istý hráč mohol v 57. sekunde tretej tretiny zvýšiť na 2:0, ale slovenský brankár mu chytil trestné strieľanie a dal svojmu tímu šancu vyrovnať.

Canucks sa to podarilo a duel poslal do predĺženia kapitán Bo Horvat, ktorý po nádhernej nahrávke J.T. Millera vyrovnal v presilovke necelých osem minút pred koncom riadneho času na 1:1. Miller bodoval v ôsmom zápase za sebou.

"Halák chytal neskutočne. Zápas mohol pre nás dopadnúť oveľa horšie, najmä v druhej tretine, keď sa Jaro postavil na hlavu.

Nehrali sme dobre, mali sme mu oveľa viac pomôcť a hrať pred ním lepšie," povedal Horvat pre agentúru AP. Slovenský brankár chytil v druhej tretine 16 striel, jeho výborný výkon stačil Canucks aspoň na zisk bodu.

Majstrovská Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka nezvládla derby s Floridou a na ľade Panthers utŕžila debakel 3:9.

Jonathan Huberdeau sa pod triumf domácich podpísal gólom a štyrmi asistenciami, dvakrát v drese „panterov“ skóroval Anthony Duclair, ktorý pridal aj asistenciu.

Jeho prvý gól v zápase bol jubilejný stý v profiligovej kariére.

NHL

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Niederreiter (Kotkaniemi, Slavin), 14. Teräväinen (Aho, Slavin), 38. Teräväinen (Nečas, Aho), 51. Jarvis (Svečnikov, Slavin). Brankári: Raanta – Montembeault, strely na bránku: 38:26, 17.722 divákov.

Columbus Blue Jackets – Nashville Predators 4:3 pp a sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 7. Jenner (Gavrikov, Boqvist), 21. Laine (Voráček, Jenner), 54. Texier, rozh. nájazd Nyquist – 3. McCarron (Luff, Tomasino), 36. Cousins (Duchene, Fabbro), 37. Johansen (Granlund, Duchene). Brankári: Merzlikins – Rittich, strely na bránku: 29:34, 17.494 divákov.

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 9:3 (3:1, 3:1, 3:1)
Góly: 3. Duclair (Montour, Huberdeau), 12. Huberdeau (Barkov, Reinhart), 15. Vatrano (Lundell, Marchment), 24. Luostarinen (Gudas, Lomberg), 38. Mamin (Verhaeghe, Luostarinen), 40. Lundell (Vatrano, Weegar), 45. Duclair (Huberdeau, Weegar), 47. Ekblad (Huberdeau, Duclair), 53. Barkov (Huberdeau) – 16. Bogosian (Bellemare, Perry), 27. Stamkos (Palát, Colton), 45. Point (Killorn, Palát). Brankári: Knight – Lagace (41. Alnefelt), strely na bránku: 37:42, 15.001 divákov.

New York Islanders – Buffalo Sabres 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Barzal (Bailey, Dobson), 27. Bellows (Greene), 32. Lee (Bellows, Barzal), 52. Dobson (Bailey, Barzal) – 19. Okposo (Murray, Olofsson). Brankári: Varlamov – Subban, strely na bránku: 32:37, 17.255 divákov.

Seattle Kraken – Calgary Flames 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Góly: 6. Giordano (Blackwell, Järnkrok), 21. Järnkrok (McCann, Giordano), 45. Gourde (Blackwell, Järnkrok), 58. McCann (Giordano, Eberle) – 10. Gaudreau (Zadorov, Tkachuk), 24. Gaudreau (Monahan, Tkachuk), 35. Lucic (Tanev), 57. Mangiapane (Kylington, Hanifin), 58. Tkachuk (Gaudreau), 60. Hanifin. Brankári: Driedger – Markström, strely na bránku: 22:40, 17.151 divákov.

Los Angeles Kings – Vancouver Canucks 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Lemieux (Wolanin), rozh. nájazd Arvidsson – 53. Horvat (Miller, Pettersson). Brankári: Quick – HALÁK, strely na bránku: 35:18, 14.514 divákov.

San Jose Sharks – Philadelphia Flyers 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 26. Couture (Cogliano, Middleton), 28. Burns (Hertl, Middleton), 65. Hertl (Karlsson) – 16. Frost (Konecny, Lindblom), 56. Farabee (Lindblom, Yandle). Brankári: Reimer – Sandström, strely na bránku: 46:25, 12.540 divákov.

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Zdeno Chára #Jaroslav Halák