Tri góly za pol minúty, dráma v závere. Fehérváry hral v reklame na hokej

Hokejisti Chicaga Blackhawks si v NHL poradili s Washingtonom Capitals 5:4 po predĺžení.

16.12.2021 06:28
martin feherváry Foto:
Martin Feherváry v zápase s Chicagom.

Oba tímy ponúkli fanúšikom reklamu na hokej. Po bezgólovej prvej tretine sa v ďalších dvoch strelci odviazali ôsmimi presnými zásahmi.

Skóre zápasu otvoril v 24. minúte Alexander Ovečkin. Bol to pre neho už 274. gól v presilovke, čím vyrovnal ligový rekord Davea Andreychuka.

Na gól ruskej superhviezdy odpovedali domáci tromi presnými strelami v rozpätí 34 sekúnd (!). Medzi 34. a 35. minútou sa postupne presadili DeBrincat, Kurashev a Entwistle.

Capitals znížili v poslednej minúte druhej tretiny vďaka Sprongovi, v 52. minúte už bolo vyrovnané, keď Fleuryho prekonal Eller.

Chicago si vzalo vedenie späť v 55. minúte vďaka druhému gólu DeBrincata. Dráma pokračovala aj v záverečných chvíľach, tri sekundy pred koncom vyrovnal na 4:4 Sheary.

Rozuzlenie priniesla druhá minúta predĺženia. V nej udrel Jones.

Viac ako 21 minút odohral v drese Capitals slovenský zadák Martin Fehérváry. Pripísal si jeden plusový bod, strelu na bránku a dve trestné minúty.

Trápiaca sa Arizona podľahla New Yorku Rangers 2:3 a utrpela šiestu prehru v sérii. Kaapo Kakko sa podieľal na víťazstve „jazdcov“ dvomi gólmi, Chris Kreider nazbieral tri asistencie, Mika Zibanejad mal gól a asistenciu.

V ďalšom zápase si Anaheim poradil doma s nováčikom zo Seattlu 4:1.

Výsledky NHL:
Chicago – Washington 5:4 pp, Arizona – New York Rangers 2:3, Anaheim – Seattle 4:1.

Viac na túto tému: #Alexander Ovečkin #Chicago Blackhawks #Washington Capitals #Martin Fehérváry