Tribúny burácali. Chára vytasil päste a súpera takmer vyzliekol z dresu

Hokejisti New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Nashvillom Predators 3:4.

10.12.2021 06:45
Zdeno Chára Foto: ,
Zdeno Chára v päastnom súboji s Yakovom Treninom.
debata (35)

Chára strávil na ľade 17:27 min a na konto si pripísal mínusový bod. Za bitku s ruským mladíkom Yakovom Treninom si v prvej tretine vyslúžil päťminútový trest.

Ďalšie dve minúty dostal za nešportové správanie.

Calgary s Adamom Ružičkom podľahlo Caroline 1:2 po predĺžení, o zisku dvoch bodov pre Hurricanes rozhodol Sebastian Aho.

Tampa bez zraneného Erika Černáka zvíťazila na ľade Toronta 5:3, Steven Stamkos zaznamenal gól a tri asistencie.

Chicago uspelo na ľade Montrealu 2:0. Marc-Andre Fleury vykryl všetkých 30 striel Canadiens a stal sa tretím brankárom v histórii profiligy, ktorý odchytal 500 víťazných zápasov.

Nathan Walker prispel prvým hetrikom v súťaži k triumfu St. Louis nad Detroitom 6:2.

Výsledky:
Columbus – Anaheim 1:2 pp a sn, Montreal – Chicago 0:2, Toronto – Tampa Bay 3:5, NY Islanders – Nashville 3:4, St. Louis – Detroit 6:2, Calgary – Carolina 1:2 pp, Edmonton – Boston 2:3, Seattle – Winnipeg 0:2, Los Angeles – Dallas 4:0, San Jose – Minnesota 2:5.