Húskovi sedmičku nevyčítali. Hororovú fázu odštartoval gól jednou rukou

Ako sme informovali, zvolenský rodák Adam Húska sa v noci na štvrtok stal piatym slovenským brankárom so štartom v zámorskej hokejovej NHL.

09.12.2021 11:53
Premiéra brankára Adama Húsku v NHL Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Adam Húska nastupuje na premiéru v NHL.

Debut v kanadsko-americkej profilige vo farbách tímu New York Rangers mu však nevyšiel podľa predstáv, keďže v domácom súboji Rangers v slávnej hale Madison Square Garden inkasoval sedem gólov pri prehre 3:7.

Húska v stredu predviedol dovedna 32 úspešných zákrokov, spolu na neho smerovalo až 39 pokusov.

Rangers ho povolali z Hartfordu v AHL počas ostatného víkendu po zranení Rusa Igora Šesťorkina.

Adam Húska Čítajte viac V NHL debutoval piaty slovenský brankár. Rangers ho nechali v kaši

„V prvej tretine bol skvelý. Súper mal 19 striel a predviedol viacero dôležitých zákrokov. Tento duel sme prehrali ako tím,“ povedal kouč Gerrard Gallant podľa webu denníka The New York Post.

Domáci po prvej tretine viedli 2:1, Colorado však v druhej nasúkalo „jazdcom“ päť gólov.

K obratu zavelil Nathan MacKinnon, ktorý ukončil deväťzápasové čakanie na gól a v NHL skóroval prvýkrát od 23. októbra.

Jeho vyrovnávajúci zásah na 2:2 v 25. minúte po individuálnej akcii a so zakončením jednou rukou sa stal jedným z hitov noci.