Toto tu už dlho nebolo. V noci dali gól až dvaja Slováci

V ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa strelecky presadili dvaja slovenskí hokejisti.

01.12.2021 06:46
Erik Černák Foto:
Erik Černák.

Útočník Tomáš Tatar strelil štvrtý gól v sezóne, ale jeho New Jersey prehralo doma so San Jose 2:5. Obhajca titulu Tampa Bay prehrala na ľade St. Louis 3:4 po nájazdoch, obranca Erik Černák kurióznym gólom oslávil návrat po osemzápasovej absencii po zranení, Lightning to ale na dva body nestačilo.

Dvadsaťštyriročný slovenský zadák zvýšil v 6. minúte svojím prvým gólom v sezóne už na 3:0 pre hostí. Po buly po druhom góle nahodil Slovák puk na mantinel do útočného pásma a ten sa čudným odskokom dostal pred brankára Blues Jordana Binningtona.

Ten si ho napokon hokejkou nešťastne zrazil za chrbát. Domáci ale po katastrofálnom úvode nerezignovali, Ryan O'Reilly, Logan Brown a Ivan Barbašov vyrovnali a napokon o výhre 4:3 rozhodol v nájazdoch O'Reilly.

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom zvíťazil dom na Carolinou 4:1 vďaka hetriku Fína Roopea Hintza. Ešte viac exceloval švédsky útočník Nashville Filip Forsberg, ktorý sa na demontáži Columbusu 6:0 podieľal štyrmi gólmi.

Alexander Ovečkin Čítajte viac Neprekonateľný rekord v ohrození. Ruský sivý vlk útočí na velikánov

Výsledky:
New Jersey – San Jose 2:5 (za domácich T. TATAR 1+0), Florida – Washington 5:4, Boston – Detroit 1:2, Minnesota – Arizona 5:2, Nashville – Columbus 6:0, St. Louis – Tampa Bay 4:3 pp a sn (za hostí E. ČERNÁK 1+0), Dallas – Carolina 4:1, Los Angeles – Anaheim 1:2 po 2. tretine – ešte sa hrá

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Erik Černák