Chára zhodil rukavice a naložil veľkému rivalovi. Už v 4. sekunde zápasu

Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v zámorskej NHL už tretí zápas za sebou.

16.11.2021 06:50 , aktualizované: 08:12
Zdeno Chára Foto:
Zdeno Chára v súboji s Patom Maroonom z Tampy.
debata (29)

V noci na utorok nestačili na Tampu Bay Lightning, dvojnásobnému obhajcovi trofeje podľahli na jeho ľade 1:4.

V zápase však zaujal Chára dvomi potýčkami. K tej prvej prišlo už vo 4. sekunde zápasu, slovenský hokejista si to rozdal s Patrickom Maroonom. Pästnému súboju predchádzali pokriky už pred úvodným buly.

Mimochodom, títo dvaja hráči majú zrejme nevybavené účty. Bola to už ich piata bitka v histórii.

Chára sa pred koncom duelu ešte raz zaplietol do bitky. Tentoraz tomu predchádzal aj faul z jeho strany a tak v stretnutí proti Tampe nazbieral až 17 trestných minút.

V drese domácich nenastúpil pre zranenie obranca Erik Černák, jeho krajan Zdeno Chára odohral za Islanders vyše 16 minút bez zápisu do štatistík.

Sumáre NHL:

COLUMBUS BLUE JACKETS – DETROIT RED WINGS 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Góly: 34. Jenner (Nyquist, Peeke), 35. Boqvist (Činachov, Bayreuther), 56. Činachov (Voráček, Sillinger), 59. Werenski (Nyquist), 60. Texier (Robinson, Kuraly) – 15. Larkin (Raymond), 25. Rasmussen (Namestnikov, Hronek), 54. Raymond (Bertuzzi, Larkin). Brankári: Merzlikins – Greis, strely na bránku: 38:27, 15.293 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – NEW YORK ISLANDERS 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Joseph (Killorn), 20. Cirelli (Palát, Hedman), 54. Point, 56. Stamkos (Hedman, Point) – 3. Barzal (Parise). Brankári: Vasilevskij – Varlamov, strely na bránku: 28:26, 19.092 divákov.

Marián Hossa Čítajte viac Hokejový gavalier si splnil všetky túžby. S jedinou výnimkou