Slováci v noci do zápasov nezasiahli. Do NHL sa však derie Ružička

Hokejisti Caroliny utrpeli druhú prehru v novej sezóne zámorskej NHL.

13.11.2021 07:06 , aktualizované: 08:26
Adam Ružička, Derek Forbort Foto: ,
Adam Ružička (vľavo) a Derek Forbort na tréningu v Calgary v polovici júla.

V noci na sobotu nestačili doma na Philadelphiu, ktorej podľahli 1:2.

Flyers otočili skóre v záverečnej tretine, víťazný gól strelil v 51. minúte Zack MacEwen. Carolina je v tabuľke Východnej konferencie druhá, Philadelphii patrí 6. priečka.

Tretiu prehru za sebou si pripísalo Calgary, v kanadskom derby neuspelo na ľade Toronta 1:2 po predĺžení.

Najlepšie platení hokejisti zo SR v sezóne 2021/22 Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL) - 490...

NHL – výsledky:
Buffalo – Edmonton 3:2, Carolina – Philadelphia 1:2, Columbus – Washington 3:4, Toronto – Calgary 2:1 pp, Chicago – Arizona 2:1

Ružička sa derie do NHL

Slovenský útočník Adam Ružička prispel gólom a asistenciou k víťazstvu hokejistov Stocktonu Heat nad Hendersonom Silver Knights 3:2 po nájazdoch v dueli nižšej zámorskej AHL.

Vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu, v ktorom si pripísal aj plusový bod a dve strely. Po desiatich odohratých stretnutiach novej sezóny má Ružička na konte 14 kanadských bodov za 8 gólov a 6 asistencií. Jeho spoluhráč Martin Pospíšil pre zranenie opäť nenastúpil.

Viac na túto tému: #Toronto Maple Leafs #Calgary Flames