Tatar kliatby zbavený. Slovák dal po dlhom trápení prvý gól za Devils

Slovenský hokejista Tomáš Tatar si otvoril gólový účet v prebiehajúcej sezóne NHL.

12.11.2021 06:46
Panthers Devils Hockey Foto: ,
Obranca New Jersey Devils Ty Smith (24) sa teší s Tomášom Tatarom z jeho gólu.

V noci na piatok pomohol jedným presným zásahom k víťazstvu New Jersey 4:0 nad New Yorkom Islanders, za ktorý nastúpil jeho krajan Zdeno Chára. Tatara, ktorý sa v 12. zápase sezóny dočkal premiérového gólu v drese Devils, vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Tridsaťročný útočník, ktorý prišiel do New Jersey pred sezónou po trojročnom pôsobení v Montreale, zvýšil na konci druhej tretiny na 2:0 pre Devils, keď v presilovke nohou tečoval strelu Dougieho Hamiltona od modrej čiary. Dosiahol tak svoj piaty kanadský bod (1+4) v tomto ročníku.

V zápase vyslal počas 13:47 minút až sedem striel, odsedel si aj dve trestné minúty. Za prvú hviezdu stretnutia vyhlásili domáceho brankára MacKenzieho Blackwooda, ktorý zneškodnil všetkých 42 striel súpera a vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne.

Hráči NHL bez ochranných štítov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Jamie Benn (Dallas).

V ďalšom stretnutí Washington s obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazil v Detroite 2:0. Vancouver utrpel na ľade Colorada debakel 1:7, Slovák Jaroslav Halák sa dostal do bránky Canucks až po druhej tretine, keď vystriedal Thatchera Demka. Ten inkasoval šesť gólov z 26 striel, slovenský brankár vykryl v tretej tretine osem z deviatich striel.

Výsledky NHL:
Pittsburgh – Florida 3:2 pp a sn, New Jersey – New York Islanders 4:0 /TATAR za domácich 1+0/, Ottawa – Los Angeles 0:2, Montreal – Calgary 4:2, Boston – Edmonton 3:5, Detroit – Washington 0:2, Winnipeg – San Jose 4:1, St. Louis – Nashville 3:4 pp, Colorado – Vancouver 7:1 /HALÁK za hostí nastúpil od 41. min, vykryl 8 z 9 striel/, Seattle – Anaheim 4:7, Vegas – Minnesota 3:2

Tatar nhl Čítajte viac Tatar sa trápi. Spomedzi diablov nie je sám

Studenič dvakrát prihrával

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič sa dvomi gólovými asistenciami podieľal na víťazstve Uticy nad Syracuse 3:1 v nočnom zápase AHL. V tretej tretine prihral na druhý a tretí gól domácich.

Pre Studeniča, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, to bol prvý tohtosezónny duel v AHL. Vedenie klubu NHL New Jersey Devils ho poslalo na farmu Uticu Comets pred tromi dňami. Comets vyhrali v tejto sezóne všetkých osem zápasov v nižšej zámorskej súťaži.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #New Jersey Devils