Parádnu jazdu Caroliny stopla Florida, Kaprizov prekonal Gáboríka

Víťazná séria hokejistov Caroliny v zámorskej NHL sa skončila na čísle deväť. Postarali sa o to hráči Floridy, ktorí v noci na nedeľu zvíťazili nad Hurricanes 5:2 a dostali sa pred nich na prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie.

07.11.2021 07:06 , aktualizované: 08:28
Martin Fehérváry, Oskar Lindblom Foto: ,
Obranca Washingtonu Martin Fehérváry pred Oskarom Lindblomom z Philadelphie.

Florida ťažila z famóznej prvej tretiny, v ktorej využila tri presilovky a utvorila si rozhodujúci štvorgólový náskok.

V drese domácich „panterov“ zažiaril krídelník elitnej formácie Anthony Duclair, ktorý ku dvom gólom pridal dva body za asistencie. Caroline chýbalo jedno víťazstvo na vyrovnanie rekordného štartu Buffala Sabres (2006–07) a Toronta Maple Leafs (1993–94), oba tímy vtedy vyhrali desať úvodných duelov.

“9–1 je dobrý štart. Prehra nás mrzí, ale sme na správnej ceste,” povedal pre nhl.com obranca Hurricanes Jaccob Slavin.

“Panteri” vyhrali desať z úvodných jedenástich zápasov, čím si vylepšili klubový rekord. Desať víťazstiev predtým dosiahli v štrnástom zápase v sezónach 1995–96 a 2020–21.

Florida zvládla duel aj bez kapitána Aleksandra Barkova, ktorý chýbal pre zranenie dolnej časti tela.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Ottawy 5:3. V drese obhajcu Stanleyho pohára odohral slovenský obranca Erik Černák vyše 25 minút a zapísal si jeden plusový bod a jednu strelu.

Zápas rozhodol 7 a pol minúty pred koncom kapitán “bleskov” Steven Stamkos, ktorý dostal svoj tím do vedenia 3:2. Hostia potom zásluhou Ondřeja Paláta a Anthonyho Cirelliho pridali ďalšie dva zásahy, Senators už v závere len skorigovali prehru.

Tampa bodovala v piatom zápase za sebou, víťazstvo vychytal brankár Brian Elliott (24 zákrokov), ktorý v rokoch 2007 – 2011 pôsobil práve v Ottawe.

“Rád som sa sem vrátil, prostredie v Ottawe poznám veľmi dobre. V úvode zápasu som sa chytil pár zákrokmi a potom som sa v bránke cítil komfortne,” povedal Elliott podľa nhl.com.

Tampa hrala bez potrestaného obrancu Michaila Sergačova, strelecký účet v tejto sezóne si otvorili zadáci “bleskov” Victor Hedman a Jan Rutta. Brady Tkachuk strelil svoj tretí gól v sezóne, ale prvý po tom, ako ho vymenovali za kapitána Senators.

Darilo sa aj New Yorku Islanders v zostave s obrancom Zdenom Chárom. “Ostrovania” vyhrali vo Winnipegu 2:0, keď skórovali Anders Lee a Brock Nelson. Slovenský obranca bol na ľade 17 minút a 44 sekúnd, zaznamenal plusový bod a jeden hit.

Iľja Sorokin zlikvidoval 24 striel a pripísal si tretí shutout z posledných piatich štartov.

“Vieme, že máme výborných brankárov a pri pohľade na štatistiky je vidieť, že sme dnes hrali veľmi zodpovedne ako tím.

Winnipeg na nás vyvinul veľký tlak, ale zblokovali sme 19 striel, čo bolo veľmi dôležité,” povedal tréner “ostrovanov” Barry Trotz. Jets prehrali prvýkrát doma a prišli o osemzápasovú bodovú sériu. Zápas pre zranenia nedohrali útočníci Winnipegu Mark Scheifele a Paul Stastny.

Hráči NHL bez ochranných štítov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Jamie Benn (Dallas).

Martin Jones chytil 31 striel a doviedol Philadelphiu k víťazstvu 2:1 na ľade Washingtonu. O góly “letcov”, ktorí vyhrali štyri z uplynulých šiestich zápasov, sa postarali Derick Brassard a Sean Couturier.

Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry si počas 19 minút na ľade pripísal jednu strelu, dva hity a dve zblokované strely.

Hokejisti New Jersey zastavili sériu troch prehier, keď na ľade San Jose zvíťazili 3:2 po nájazdoch. “Diabli” necelé tri minúty pred koncom vyrovnali zásluhou Janneho Kuokkanena a v rozstrele rozhodol Damon Severson.

Jones má vo svojej prvej sezóne v drese “letcov” stopercentnú bilanciu, vyhral všetky tri zápasy, v ktorých nastúpil od začiatku.

“Cítim sa dobre. Náš tím dnes príkladne bránil, zvládli sme oslabenia a to je dobrý recept na úspech pre brankára,” povedal Jones.

Šesť striel na neho vyslal kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ale neskóroval a stále ho delí jeden gól od vyrovnania Bretta Hulla (741) na štvrtom mieste histórie NHL. Jediný gól Capitals strelil nováčik Brett Leason.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, na ľade bol takmer 16 minút, raz vystrelil na bránku a a jeden pokus Sharks zblokoval. Tatar nebodoval v šiestom zápase za sebou, v desiatich dueloch si pripísal tri asistencie.

Jeho krajania útočník Marián Studenič a obranca Christián Jaroš opäť nedostali šancu a nezmestili sa do zostavy. Sharks dostal do vedenia 2:1 dvadsaťtriročný Švéd Jonathan Dahlen, ktorý je s piatimi gólmi spoločne s Lucasom Raymondom (Detroit) najlepším strelcom spomedzi nováčikov.

“Prehra nás mrzí, ale s výkonom a prístupom chlapcov k zápasu som spokojný,” povedal John MacLean, ktorý na lavičke “žralokov” opäť zastupoval hlavného kouča Boba Boughnera (COVID-19 protokol).

Sériu jedenástich prehier ukončili hráči Arizony, keď po divokom priebehu zdolali nováčika zo Seattlu 5:4 a pripísali si prvé víťazstvo v sezóne. Hostia viedli po dvoch góloch v prvej minúte 2:0 a vyhnali Karla Vejmelku z bránky.

Medzi žrďami ho nahradil Scott Wedgewood, ktorého “kojoti” získali v piatok z waiver listiny z New Jersey.

V dramatickom finiši vyrovnal kapitán Kraken Mark Giordano minútu a 18 sekúnd pred koncom na 4:4, ale o 13 sekúnd neskôr vrátil Coyotes vedenie svojim druhým gólom v zápase Lawson Crouse.

Ani hetrik Kasperiho Kapanena nestačil Pittsburghu na víťazstvo nad Minnesotou. Wild zásluhou Ryana Hartmana vyrovnali 2,2 sekundy pred koncom tretej tretiny na 4:4 a napokon vyhrali po nájazdoch. Kapanen skóroval trikrát v jednom zápase NHL premiérovo vo svojej kariére.

“Z hetriku mám radosť, ale neteší ma výsledok. Víťazstvo sme mali na dosah,” povedal fínsky útočník “tučniakov.” Ruský útočník Minnesoty Kirill Kaprizov strelil gól, pridal aj asistenciu a v 65 zápasoch NHL nazbieral 61 bodov.

Spomedzi hráčov, ktorí debutovali v Minnesote, prekonal rekord Mariána Gáboríka. Bývalý slovenský útočník dosiahol v drese Wild 60 bodov za 93 zápasov.

Sumáre NHL:

OTTAWA SENATORS – TAMPA BAY LIGHTNING 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 22. Brown, 40. Tkachuk (Batherson, Norris), 60. Shaw (Mete, Kelly) – 5. Hedman (Stamkos, Point), 31. Rutta (Palát, Point), 48. Stamkos (Killorn, Joseph), 59. Palát (Cirelli, McDonagh), 60. Cirelli (Palát, Point). Brankári: Murray – Elliott, strely na bránku: 27:33, 12.417 divákov.

FLORIDA PANTHERS – CAROLINA HURRICANES 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Góly: 3. Duclair (Verhaeghe, Montour), 11. Vatrano (Montour, Duclair), 14. Lundell (Tippett, Gudas), 16. Hörnqvist (Reinhart, Duclair), 60. Duclair (Verhaeghe) – 28. Fast (Slavin, Trocheck), 36. Trocheck (Svečnikov, Teräväinen). Brankári: Knight – Andersen (21.-33. Raanta), strely na bránku: 32:32, 13.835 divákov.

BUFFALO SABRES – DETROIT RED WINGS 3:4 pp (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 32. Thompson (Skinner, Asplund), 33. Dahlin (Butcher, Asplund), 47. Ruotsalainen (Miller, Hayden) – 1. Suter (Raymond, Bertuzzi), 54. Bertuzzi (DeKeyser, Raymond), 55. Bertuzzi (Suter, Raymond), 63. Seider (Bertuzzi). Brankári: Tokarski – Nedeljkovic, strely na bránku: 32:33, 8171 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – COLORADO AVALANCHE 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 12. Carlsson (Voráček, Činachov), 54. Texier (Robinson, Merzlikins), 59. Sillinger (Činachov, Gavrikov), 60. Bjorkstrand (Jenner, Gavrikov) – 17. Burakovsky (Kadri, Girard), 34. Burakovsky. Brankári: Merzlikins – Kuemper, strely na bránku: 42:36, 16.494 divákov.

MONTREAL CANADIENS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Góly: 18. Suzuki (Hoffman), 19. Toffoli (Gallagher, Suzuki) – 26. Pietrangelo (Theodore, Stephenson), 31. Marchessault (Roy, Hague), 32. Coghlan (Pietrangelo, Smith), 58. Stephenson, 60. McNabb (Lehner). Brankári: Allen – Lehner, strely na bránku: 38:18, 20.156 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – MINNESOTA WILD 4:5 pp a sn (2:1, 1:1, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 17. Kapanen (Zucker, Rodrigues), 20. Kapanen (Rodrigues, Zucker), 34. Guentzel (Rust, Matheson), 49. Kapanen (Rust, Letang) – 10. Kaprizov (Goligoski, Gaudreau), 37. Spurgeon (Brodin, Foligno), 57. Spurgeon (Gaudreau, Kaprizov), 60. Hartman (Dumba, Beckman), rozh. náj. Bjugstad. Brankári: Jarry – Talbot, strely na bránku: 39:40, 17.181 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – BOSTON BRUINS 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 13. Tavares (Marner, Rielly), 35. Matthews (Marner), 39. Matthews (Rielly, Marner), 43. Tavares (Nylander, Sandin), 60. Marner (Tavares, Kerfoot) – 9. Hall (Bergeron, Marchand), 49. Pastrňák (Marchand). Brankári: Campbell – Ullmark, strely na bránku: 36:44, 19.077 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – PHILADELPHIA FLYERS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 47. Leason (McMichael, Carlson) – 32. Brassard (Atkinson, Braun), 36. Couturier (Ristolainen, Giroux). Brankári: Vaněček – Jones, strely na bránku: 32:32, 18.573 divákov.

WINNIPEG JETS – NEW YORK ISLANDERS 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Lee (Bailey), 41. Nelson (Palmieri, Pelech). Brankári: Comrie – Sorokin, strely na bránku: 24:31, 13.424 divákov.

ARIZONA COYOTES – SEATTLE KRAKEN 5:4 (1:3, 1:0, 3:1)
Góly: 2. Roussel (Gostisbehere), 24. Boyd (Fischer, Gostisbehere), 41. Crouse (Larsson, Chychrun), 54. Kessel (Keller, Gostisbehere), 59. Crouse (Larsson) – 1. Eberle (Wennberg), 1. Gourde (Tanev, Oleksiak), 12. Bastian, 59. Giordano. Brankári: Vejmelka (1. Wedgewood) – Grubauer, strely na bránku: 22:31, 15.045 divákov.

CALGARY FLAMES – NEW YORK RANGERS 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 16. Monahan (Tkachuk, Lindholm), 30. Richardson (Kylington, Lewis), 32. Gaudreau (Tkachuk, Hanifin), 47. Gaudreau (Tkachuk), 54. Lucic (Dubé, Mangiapane), 55. Tkachuk (Gaudreau, Lindholm). Brankári: Markström – Šesťorkin, strely na bránku: 37:22, 15.879 divákov.

SAN JOSE SHARKS – NEW JERSEY DEVILS 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Balcers (Ferraro, Burns), 45. Dahlén (Burns, Merkley) – 37. Graves (Hischier, McLeod), 58. Kuokkanen (Vesey, White), rozh. náj. Severson. Brankári: Reimer – Bernier, strely na bránku: 27:28, 12.019 divákov.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
Viac na túto tému: #NHL #Carolina Hurricanes #Florida Panthers