Mizerná noc Slovákov. Anaheim vygumoval Tatara, Halák na striedačke

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenskými útočníkmi Tomášom Tatarom a Mariánom Studeničom prehrali v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Anaheimu 0:4.

03.11.2021 06:58
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar pred brankárom Anaheimu Gibsonom.

Ducks bodovali vo štvrtom zápase za sebou, dvomi gólmi pomohol k víťazstvu Troy Terry, kapitán Ryan Getzlaf zaznamenal gól a dve asistencie.

Brankár „káčerov“ John Gibson zlikvidoval všetkých 28 striel hráčov Devils a pripísal si 23. čisté konto v profiligovej kariére, prvé v tejto sezóne.

Trikrát ho ohrozil Tatar, ktorý počas 14:54 minút dostal aj dve trestné minúty a zapísal si jednu mínusku.

Studenič odohral 9:37 min. Tretí Slovák Christián Jaroš sa do zostavy New Jersey nezmestil.

V ďalšom zápase Dallas podľahol domácemu Winnipegu 3:4 po nájazdoch, v defenzíve Stars chýbal slovenský obranca Andrej Sekera.

Vancouver si poradil s New Yorkom Rangers 3:2 po predĺžení, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke Canucks.

Výsledky NHL:
Philadelphia – Arizona 3:0, Montreal – Detroit 3:0, Toronto – Vegas 4:0, Winnipeg – Dallas 4:3 pp a sn, Minnesota – Ottawa 5:4 pp, Calgary – Nashville 2:3 pp, Anaheim – New Jersey 4:0, Vancouver – New York Rangers 3:2 pp, San Jose – Buffalo 5:3

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Jaroslav Halák #Andrej Sekera #Marián Studenič